השאלה: למי נתניהו "הורה" לשלם על הסוויטה?

הרגל שקשה להיפטר ממנו או שימור תודעה, קלמן ומואב תוהים על תגובת ראש האופוזיציה לחשיפת כאן חדשות • ח"כ ברקת הגיב בכאן רשת ב לתשלום המופחת של נתניהו במלון: "הוא צריך להתרגל למצב חדש"
קלמן ליבסקינד ומואב ורדי
10 באוגוסט 2021
10:58
עודכן ב 13:37

נתניהו, המלון והנחת הסלב: בתגובה שפרסם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו לחשיפת כאן חדשות, נכתב כי "משהובא הדבר לידיעתו הוא הורה מיד לשלם את ההפרש". קלמן ליבסקינד ומואב ורדי תהו היום (שלישי) בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב למי בדיוק "הורה" נתניהו לשלם?

ליבסקינד טען כי מדובר בצורת התבטאות מתוך הרגל אחרי שנים בתפקיד ראש הממשלה: "יש את הטענה של קצינים בכירים שמשתחררים וקשה להם לעשות את המעבר. חלקם ממשיכים לחלק פקודות אחר כך כי זה מה שהם רגילים. אני חושב שזה הדבר הזה". 

ורדי לעומתו חושב שמאחורי אמירה כזאת יש מחשבה מדוקדקת ואמר: "נתניהו עובד בלשמר את הדימוי שהוא עדיין ראש הממשלה, והוא עדיין עם ההילה של ראש ממשלה. זה לא הרגל שנשאר. גם אם הוא שילם, ההודעה תכתב שהוא 'הורה' לשלם – כדי לשוות את התחושה שהוא עדיין מלווה באנשים שצריכים לדאוג לביצוע פעולות". 

חבר סיעתו של נתניהו ח"כ ניר ברקת הגיב הבוקר לחשיפת כאן חדשות על התשלום המופחת של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו במלון. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב טען: "אני מניח שנתניהו ייתן תשובה, יכול להיות שהייתה טעות שצריך לתקן. הוא צריך להתרגל למצב חדש".

האזינו לריאיון עם ניר ברקת

נציב שירות המדינה לשעבר שמואל הולנדר התייחס לחשיפה, ואמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי  היום" בכאן רשת ב: "זו אחריות של נבחר ציבור לוודא שהוא אינו מקבל הנחות מיוחדות. זה עלול להיות עבירה על החוק".

האזינו לריאיון עם שמואל הולנדר

בחדשות הערב בכאן 11 נחשף אתמול שנתניהו שילם רק כרבע מהמחיר המלא על לינה בסוויטה הנשיאותית במלון דן כרמל בחיפה. עוד פורסם כי לפני סיום כהונתו כראש ממשלה, דרש נתניהו מימון של תיקון המזגן בביתו בקיסריה שעלותו עשרות אלפי שקלים.

הנחת סלב | הזווית

בתחילת השבוע פרסם היחצ"ן רני רהב הודעה חריגה לתקשורת, לפיה מלון דן כרמל אירח את נתניהו למשך שני לילות. בהודעה נכתב כי ראש האופוזיציה התארח בסוויטה הנשיאותית, ושהמלון סגר עבורו את כל הקומה העשירית. עוד הופיעה בהודעה תמונה של נתניהו עם מנכ"ל המלון.

בדיקה באתר המלון העלתה שהמחיר עבור הסוויטה הנשיאותית ללילה עומד על כ-9,000 שקלים ללילה. מבדיקת כאן חדשות עולה שנתניהו שילם סכום של כ-2,000 שקלים בלבד בעבור לילה, ו-4,000 שקלים בסך הכול. יתר התשלום - סכום המוערך בכ-15 אלף שקלים - היה מתנה שקיבל לכאורה ראש האופוזיציה מהמלון.