ארכיון
-

במשרד החינוך מעריכים: שנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר עם 5,000 תלמידים מאומתים

גורמים במשרד העריכו ש-70% מההורים ישתפו פעולה עם הבדיקות המהירות. לדבריהם, במקרה של עלייה בתחלואה ניתן יהיה לפצל כיתות רק מכיתות ה ומעלה
לירן כוג'הינוף
10 באוגוסט 2021
16:33

במשרד החינוך מעריכים כי נשקלת האפשרות עם משרד הבריאות לחזור אחרי החגים לבצע שוב בדיקות מהירות ל-1.6 מיליון תלמידי ישראל כפי שנדרשו ההורים לבצע לפני ה-1 בספטמבר. בתדרוך לעיתונאים שהתקיים היום (שלישי) במשרד, נמסר כי אם מקדם ההדבקה לא יירד, ההערכה היא כי שנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר עם 5,000 תלמידים מאומתים.

עוד הוערך כי 70% מההורים בישראל ישתפו פעולה באופן מלא עם הנחיות משרדי החינוך והבריאות לבצע בדיקות מהירות ובדיקות סרולוגיות לפני פתיחת שנת הלימודים. בנוסף, במקרה של עלייה בתחלואה בבתי הספר, ניתן יהיה לפצל כיתות לשתיים, אך זה יהיה רק בכיתות ה' ומעלה. בכיתות הגן ועד ד' לא ניתן יהיה לפצל כיתות במקרה של עלייה בתחלואה והן יעברו ללמידה מרחוק. כמו כן, נמסר כי במקרה של סגר מערכת החינוך תדע לתת מענה של למידה מרחוק.

נתונים שהוצגו בתדריך, הצביעו על ירידה בקשיים רגשיים וחברתיים מאז חזרה הלמידה הפיזית במערכת החינוך בשנה שעברה. על פי הנתונים ישנה עלייה בהתנהגויות בסיכון, מצוקה רגשית וקשיים לימודיים, עליהם דיוחו תלמידים מאז חזרו ללמידה בכיתות אחרי תקופות הסגרים בשנת הלימודים הקודמת. עוד נמסר כי נכון לעכשיו, כ-70% מתלמידי כיתות י' עד יב' פטורים מבידוד ו- 42% מתלמידי כיתות ז-ט. "לגבי בני 3 עד 12 נדע רק אחרי הבדיקות הסרולוגיות", נמסר.