דוד ביטן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ ביטן: הפרקליטות היא גוליית ואני דוד, בסוף הכול ייפול ואני אזוכה

בריאיון ראשון לאחר הגשת כתב האישום נגדו, אמר ביטן לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה: "לצערי, בשימוע לא דנו ממש בטענות שלי"
שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה
10 באוגוסט 2021
18:05

בהתייחסות ראשונה לכתב האישום שהוגש נגדו השבוע, אמר היום (שלישי) ח"כ דוד ביטן כי "זה לא נראה טוב, אבל בסופו של דבר אני אזוכה בבית המשפט". בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב הוסיף ביטן: "אין שום ממש בכתב האישום הזה, אני אזוכה מהפרט הראשון ועד האחרון".

האזינו לריאיון עם דוד ביטן בכאן רשת ב

בריאיון ביטן גם תקף את הפרקליטות: "לצערי הרב, בשימוע לא דנו ממש בטענות שלנו, אז זה יהיה בבית המשפט. לכן גם ויתרתי על החסינות. אמרו לעורכי הדין שלי שהטענות טובות ושכתב האישום לא יישאר כפי שהוא. בסופו של דבר הוא נשאר כמו שהוא. הראיות הן אחרות לגמרי".

חבר הכנסת המשיך בביקורת נגד הפרקליטות גם בנושא מימון משפטו: "לפי דעתי הפרקליטות מודעת לבעיה הזאת ומנצלת אותה. ברור שהפרקליטות גוליית ואני דוד. היעוץ המשפטי של הכנסתת וועדת האתיקה אישרו לי לקבל תרומות של עד 5,000 שקלים מאדם. התחלתי לגייס תרומות לעניין הזה גם בתקופת השימוע וגם עכשיו".

ביטן התייחס בריאיון גם לדיווח, לפיו ראש האופוזיציה בנימין נתניהו נזף בו לאחר שאמר כי 'הימים שבהם לא התייעץ איתנו לא יחזרו': "אף אחד לא נזף. הוא קרא לי לשיחה. אמרתי לו - כולם יודעים שאני תומך בך, ומצד שני יודעים שאני מבקר אותך. לא הייתה פה נזיפה".

אתמול הודיעה הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגד ביטן בגין קבלת שוחד של מאות אלפי שקלים, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. זאת לאחר שביטן הודיע בשבוע שעבר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא מוותר על חסינותו כחבר כנסת.

על פי כתב האישום בפרשה 1803, בין השנים 2017-2011 - בעת כהונתו כסגן ראש עיריית ראשון לציון, כחבר כנסת וגם כיו"ר הקואליציה - ביטן קידם עניינים של יזמים ואנשי עסקים בתמורה לכסף מזומן וטובות הנאה בסכום כולל של מאות אלפי שקלים.

כתבי אישום הוגשו נגד 15 מעורבים נוספים בפרשה. בין הנאשמים הנוספים - המשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי וכדורגלן העבר ואיש העסקים חיים רביבו.

פרקליטיו של ביטן, עורכי הדין דרור מתתיהו, שרון כהנא ואפרים דמרי, מסרו בתגובה להגשת כתב האישום: "ח"כ ביטן החליט לא לבקש מהכנסת חסינות ויתמודד עם האישומים בבית המשפט, תוך ביטחון מלא כי בתום ההליך המשפטי יוכרע שלא נפל כל פסול במעשיו וששמו ינוקה מכל רבב".