צוות רפואי
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

התוכנית שתמנע סגר? רה"מ ושר הבריאות סיכמו על מתווה לאשפוז של עד 2,400 חולים קשה

לראשונה ממארס – 400 חולים במצב קשה, 5,755 מאומתים אובחנו אתמול • פרופ' גליה רהב: אם היו מחסנים שבועיים קודם אז אולי לא היינו במצב הזה עכשיו • קבינט הקורונה יתכנס לדון בהחלת תו ירוק מגיל 3 והגבלות התקהלות נוספות
נוב ראובני
11 באוגוסט 2021
08:04
עודכן ב 12:42

לקראת החמרת ההגבלות: בדיון שנערך אמש בהשתתפות ראש הממשלה ושר הבריאות הוחלט להיערך להגדלת יכולות מערכת האשפוז - כך שתוכל להכיל עד 2,400 חולים במצב קשה. על פי המתווה שסוכם תינתן תוספת של 100 רופאים, 500 אחים ואחיות ו-200 אנשי צוות פרא-רפואי ומנהל ומשק. כך פורסם היום (רביעי) בכאן חדשות. על פי התרחישים שהוצגו אמש בדיון בתוך כחודש על המערכת להיות ערוכה לכ-4,800 מאושפזים, מהם 2,400 במצב קשה.

במשרד הבריאות בוחנים בימים אלה הגבלות גם על המסחר - שבגל התחלואה הנוכחי לא היו תחת החמרות והגבלות קורונה. הנושא עלה לדיון, אך בסיכום אתמול אצל ראש הממשלה לא הוחלט להחיל את התו הירוק על ענפי המסחר. לפי גורם המעורה בנושא, משרד הבריאות אמור לגבש מתווה בנוגע למסחר ולהציגו עוד הערב בישיבת קבינט הקורונה.

לראשונה מחודש מארס הגיע היום מספר החולים במצב קשה ל-400. מנתוני משרד הבריאות עולה כי 5,755 מאומתים אובחנו אתמול. פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלקות זיהומיות בבית החולים שיבא בתל השומר, אומרת הבוקר כי היא מקווה שהסגר הרביעי ייחסך מאיתנו ומדגישה כי לוקח זמן עד שמורגש אפקט של חיסונים. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, אמרה רהב כי "אם היו מחסנים שבועיים קודם אז אולי לא היינו רואים את זה עכשיו. לא יודעת אם היה עיכוב מיותר, אנחנו המדינה הראשונה שלקחה את הצעד הזה ולוקח זמן לקבל החלטות כאלה. קשה לקבל אותן כשאין עלייה בתחלואה וכשכבר יש עלייה הרבה פעמים זה קצת מאוחר מדי".

האזינו לריאיון עם פרופ' גליה רהב בכאן רשת ב 

קבינט הקורונה יתכנס אחר הצהריים לדון בהמלצה להחיל את התו הירוק בכל ענפי המשק על בני 3-0. בדיון שכינס אמש ראש הממשלה בנט עם ראשי מערכת הבריאות ועם בכירי משרד האוצר הוחלט כי התו הירוק יחול בבריכות שחייה, חדרי כושר, מוסדות אקדמיים, אירועי תרבות וספורט, כינוסים ותערוכות, מוזיאונים, ספריות, מסעדות ובתי מלון. הבדיקות לבני 12-3 ייעשו במימון המדינה.

האזינו לריאיון עם השר חילי טרופר בכאן רשת ב

שר התרבות והספורט חילי טרופר קרא הבוקר שלא להטיל מגבלות נוספות על הפעלת ענף התרבות. "התרבות זה מקום יחסית בטוח בריאותית והראשון שנכנס לתו הירוק. עשרות אלפי עובדים רק חזרו מהחל"ת, לא בקלות צריך לשלוח אותם בחזרה הביתה", אמר טרופר בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

בדיון אמש בלשכת ראש הממשלה הוחלט גם כי תורחב מאוד הפריסה של מתחמי הבדיקות המהירות וכן להמליץ כי באירועים בבתים פרטיים ובמקומות שבהם לא חל תו ירוק, יוכלו לשהות בחלל סגור עד 50 בני אדם, ובמרחב פתוח - עד מאה.