-
צילום: דוברות המשטרה

חשד: חטפו אזרח סיני וגנבו ממנו 700 אלף שקלים

המשטרה עצרה שמונה חשודים בחטיפה, שוד ותקיפה. הכסף לא אותר. מדובר בכספי משכורות של עשרות מהגרי עבודה מסין בענף הבנייה. הכסף לא אותר
הדס גרינברג
12 באוגוסט 2021
09:41

המשטרה התירה היום (חמישי) לפרסם כי עצרה שמונה צעירים בחשד כי חטפו אזרח סיני בן 49 סמוך לקניון הזהב בראשון לציון ושדדו ממנו כ-700 אלף שקלים. מדובר בכספי משכורות של עשרות מהגרי עבודה מסין בענף הבנייה. השמונה חשודים בחטיפה, שוד ותקיפה בנסיבות מחמירות. הכסף לא אותר.

כוח משטרה שהגיע למקום מצא את רכבו של החטוף נטוש במקום ובסמוך אליו נמצאו אזיקונים. מתחקור ראשוני עלה כי כמה חשודים עם מסכות על פניהם וכובעי מצחייה, שנראים כמו כובעים המשמשים בלשי משטרה, הגיעו אל רכבו של החטוף, שלפו אותו מהרכב, כפתו אותו וברחו עם הכסף ברכב מסחרי גדול.

הרכב של החשודים אותר בבאר שבע ובתוך הרכב נמצא אקדח דמה. החשודים, אבישי מרשה בן 19, פאטה פאטשווילי בן 18, אנטוני בוכבינר בן 18, שמואל עזראייב בן 23, וראובן יוסיפוב בן 23, כולם תושבי אשקלון, הועברו לחקירה. בחקירה עלה כי החטוף הורד מהרכב על ידי החשודים בדרך בין ראשון לציון לבאר שבע.

האזרח הסיני צעד ברגל מאזור גן יבנה עד לאור יהודה, הגיע לתחנת המשטרה, ובעדותו סיפר כי נחטף ונשדד על ידי צעירים ישראלים שהזדהו כשוטרים. ממצאי החקירה הובילו לשלושה מעורבים נוספים, בהם נהוראי אליה בן 20 מאשקלון וטימור בנימינוב בן 26 מבת ים. נגד השבעה יוגש כתב אישום.