-
צילום: אוליבייה פיטוסי, נועם רבקין פנטון, פלאש 90

כיכר דיזנגוף בת"א תהפוך למתחם חיסונים ענק

מבצע מיוחד של מד"א, עיריית תל אביב ומשרד הבריאות: קראוונים יוצבו בכיכר במוצאי שבת כדי לאפשר לעוברי אורח לקבל את החיסון • צה"ל מצטרף למאבק בעלייה בתחלואה: מאות אנשי מילואים יסייעו במבצע החיסון ובהקלת העומס על בתי החולים
כתבי כאן חדשות
14 באוגוסט 2021
00:18
עודכן ב 06:44

המאמצים להמשיך ולחסן את האוכלוסייה על מנת למנוע סגר רביעי נמשכים. הלילה (שבת) הודיעו משרד הבריאות, מד"א ועיריית תל אביב על מבצע להנגשת החיסונים לקהל הרחב, במסגרתו במוצאי שבת יוקם מתחם חיסונים ענק בכיכר דיזנגוף.

במתחם יוצבו קראוונים של מד"א, על מנת לאפשר לעוברי אורח שעדיין לא התחסנו, ביניהם בני נוער ובני 50 ומעלה שיכולים לקבל את מנת החיסון השלישית, לבוא ולהתחסן. המתחם יהיה פתוח בין השעות 04:00-20:00. מנכ"ל מד"א אלי בין אמר על המבצע המיוחד: "ראינו חשיבות עליונה לצאת למבצע חיסונים ולהנגיש אותם ללא צורך בקביעת תור וללא תשלום". 

בד בבד, בצה"ל ירחיבו את שיתוף הפעולה עם משרד הבריאות, כדי לסייע במבצע החיסונים ובמאבק להורדת התחלואה. אלף אנשי מילואים כבר גויסו, וכעת פיקוד העורף יגייס מאות נוספים, בהם אנשי רפואה וחוקרים אפידימיולוגים, כדי לסייע במאמץ החיסונים ובחקירות האפדימיולוגיות, להקל על אשפוזי בית וכן להפחית את העומס על בתי החולים.

גורם ביטחוני אמר לכאן חדשות כי הסיוע של פיקוד העורף דרוש, מכיוון שבישראל הגיעו כבר ל-150 אלף בדיקות ביום. כמו כן, חיילים סדירים יוצבו גם הם לשירות בתי החולים, וייפרסו ברחבי הארץ על מנת לסייע להם. בהערכת מצב במשרד הביטחון בנוגע למגפת הקורונה בישראל אמר שר הביטחון בני גנץ: "אנחנו במירוץ בין המגבלות לבין החיסונים. שמים את הרגל על הגז כדי שהחיסונים ישיגו את המגבלות". 

בהכנת הידיעה השתתפה כרמלה מנשה