כיתה בבית ספר בירושלים
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

גורמים בקבינט: דחיית פתיחת שנת הלימודים עדיין לא ירדה מהשולחן

במקביל נמשכת ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים במועדה. שרת החינוך: "שרים ומומחים תמכו בכל במה אפשרית בפתיחה ב-1 בספטמבר"
גילי כהן
14 באוגוסט 2021
22:11

שבועיים וחצי ל-1 בספטמבר: גורמים בקבינט הקורונה אומרים הערב (שבת) לכאן חדשות כי האפשרות של דחיית שנת הלימודים עדיין לא ירדה מהשולחן. לצד זאת, נמשכת ההיערכות לפתיחת הלימודים במועדם, ובשבוע הקרוב יסכמו בפיקוד העורף כיצד יתקיימו הבדיקות הסרולוגיות ליותר ממיליון תלמידים - פרויקט שנחשב למורכב במיוחד.

תוכנית הבדיקות הסרולוגיות צפויה להיות דומה לזו שמתקיימת כעת כפיילוט במגזר החרדי, וכוללת בדיקות בבתי הספר, תוך עדיפות לכאלו שמתקיימות בנוכחות ההורים. על פי ההערכות, לאור מורכבות המהלך, סביר שהוא יימשך גם אל תוך חודש ספטמבר.

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב אמר הבוקר כי הוא המליץ בקבינט הקורונה להתחיל את שנת הלימודים ב-1 לאוקטובר. באירוע שבתרבות בתל אביב אמר השר לביטחון הפנים: "אני לא מבין איזה היגיון יש להתחיל ב-1 לספטמבר כשיש רק שישה ימי לימודים בחודש כולו וכשעקומת התחלואה היא כפי שהיא כיום. ילדי בתי הספר מתחת לגיל 12 והנוער מעל לגיל זה שעדיין לא התחסנו, הם המפיצים העיקריים של זן הדלתא".

לצד זאת, שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון אומרת כי שנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר. מלשכתה נמסר הערב: "אנשי מקצוע ומומחים רבים, כולל שר הבריאות בעצמו והצוות המקצועי של משרדו, תמכו בכל במה אפשרית בפתיחת שנת הלימודים כסדרה ב-1 בספטמבר".