מתוך הסרט "אגדת חורבן"
צילום: דוד פולונסקי ומיכאל פאוסט

פרסי אופיר: 10 מועמדויות לתאגיד השידור הישראלי

"ויהי בוקר" של ערן קולירין ו"תמונת הניצחון" של אבי נשר עם 15 מועמדויות. הסרט הזוכה בפרס לסרט הארוך הטוב ביותר, ייצג את ישראל בטקס פרסי האוסקר הקרוב. הטקס יתקיים ב-5 באוקטובר
דורית אסרף מזרחי ושני נחשוני
16 באוגוסט 2021
16:53

הערב (שני) הוכרזו הסרטים שיתמודדו בעוד כחודשיים בטקס "פרסי אופיר" של האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה. הסרטים הם: "אגדת חורבן" של היוצר גידי דר, "ויהי בוקר" של ערן קולירין, "הברך" של נדב לפיד, "מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם" של דני רוזנברג ו"תמונת הניצחון" של אבי נשר. "ויהי בוקר" ו"תמונת הניצחון" מובילים את רשימת המועמדים עם 15 מועמדויות לכל אחד.

תאגיד השידור הציבורי קיבל עשר מועמדויות לטקס, על סרטים שהופקו עבורו. הסרט "אגדת חורבן" שיצר גידי דר ומוקרן בימים אלה בבתי הקולנוע קיבל שבע מועמדויות עבור הסרט העלילתי הארוך הטוב ביותר, הבימוי, התסריט, העריכה, המוסיקה המקורית, עיצוב הפס-קול והעיצוב אמנותי.

הסרט התיעודי "הפרטיזן האחרון" שיצר רומן שמונוב, מועמד לפרס עיצוב הפס-קול. הסרט התיעודי "דני קרוון" שיצר ברק היימן מועמד לפרס הסרט התיעודי שארוך מ-60 דקות. הסרט התיעודי "לילות קיץ" שיצר אוהד מילשטיין, מועמד לפרס הסרט התיעודי שקצר מ-60 דקות.

הסרט הזוכה בפרס לסרט העלילתי הארוך הטוב ביותר ייצג את ישראל בטקס פרסי האוסקר בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר. טקס פרסי אופיר יתקיים ב-5 באוקטובר.

ההכרזה על המועמדים, הערב:

הסרט הטוב ביותר:

"אגדת חורבן", "הברך", "ויהי בוקר", "מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם", "תמונת הניצחון"

הבימוי הטוב ביותר:

גידי דר ("אגדת חורבן"), נדב לפיד ("הברך"), ערן קולירין ("ויהי בוקר") דני רוזנברג ("מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם"), אבי נשר ("תמונת הניצחון")

הצילום הטוב ביותר:

ירון שרף ("אחד בלב"), מוש משעלי ("תוכנית א'"), עמית יסעור ("תמונת הנצחון"), שי גולדמן ("הברך"), שי גולדמן ("ויהי בוקר")

השחקנית הראשית הטובה ביותר:

אביגיל הררי ("אחד בלב"), אנה דוברובצקי ("יותר ממה שמגיע לי"), ג'וי ריגר ("תמונת הניצחון"), ג׳ונא סולימאן ("ויהי בוקר"), נור פיבק ("הברך")

השחקן הראשי הטוב ביותר:

אבשלום פולק ("הברך"), אימרי ביטון ("הבית ברחוב פין"), אלכס בכרי ("ויהי בוקר"), אמיר חורי ("תמונת הניצחון"), מיכה פרודורובסקי ("יותר ממה שמגיע לי"), מרק רוזנבאום ("מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם").

שחקנית המשנה הטובה ביותר:

אורלי זילברשץ ("אחד בלב"), איזבל רמדאן ("ויהי בוקר"), משי קליינשטיין ("תמונת הניצחון"), נועה קולר ("מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם"), ריימונד אמסלם ("הבית ברחוב פין")

שחקן המשנה הטוב ביותר:

איהאב אליאס סלאמה ("ויהי בוקר"), יעקב זדה־דניאל ("יותר ממה שמגיע לי"), מאיר סויסה ("אחד בלב"), עלא דקא ("תמונת הניצחון"), רוני קובן ("מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם")

התסריט הטוב ביותר:

אבי נשר ("תמונת הניצחון"), גידי דר ושולי רנד ("אגדת חורבן"), דני רוזנברג ואיתי כוחי ("מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם"), ערן קולירין ("ויהי בוקר"), פיני טבגר ("יותר ממה שמגיע לי").

הסרט התיעודי הטוב ביותר (באורך מלא):

"אהבה זאת לא היתה", "דני קרוון", "להיות ענת קם", "קופסה כחולה", "שפאר בדרך להוליווד".

המוזיקה המקורית:

אסף תלמודי ויונתן אלבק ("אגדת חורבן"), חביב חנא ("ויהי בוקר"), יובל סמו ("מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם"), קרני פוסטל ("הבית ברחוב פין"), תום אורן ("תמונת הניצחון")