מתן חיסון שלישי בארה"ב
צילום: אי-פי

דיווח: ארה"ב תאשר חיסון שלישי לכל האמריקנים

בשבוע שעבר אישר ה-FDA מנת דחף רק לבעלי מערכת חיסון חלשה. מקורות במערכת הבריאות האמריקנית מוסרים: תאושר מנה שלישית תוך שמונה חודשים ממתן המנה השנייה
איתמר מרגלית
17 באוגוסט 2021
06:44

עדכון 18.08.21: אחרי ישראל - ארה"ב תחסן במנה שלישית את כל אזרחיה

סוכנות הידיעות אי-פי דיווחה הלילה (שלישי) כי רשויות הבריאות של ארצות הברית צפויות לאשר בקרוב מתן מנת חיסון שלישית לכל האמריקנים, ללא התחשבות בגיל, כשמונה חודשים אחרי קבלת המנה השניה.

בכירים במערכת הבריאות האמריקנית בדקו בתקופה האחרונה האם יש צורך במנת חיסון נוספת, תוך מעקב אחר המצב בישראל שאישרה ראשונה את חיסון הדחף, כאשר על פי מחקרים מוקדמים, נראה כי החיסון הנוסף מגן מפני מחלה קשה בקרב אלה שהתחסנו בינואר האחרון. ההכרזה על ההמלצה צפויה לחול השבוע, כך נמסר לסוכנות לפי שני מקורות המעורים בנושא. 

בשבוע שעבר, ה-FDA האמריקני אישר את השימוש במנת החיסון השלישית לבעלי מערכת חיסונית חלשה. ד"ר פרנסיס קולינס, בכיר במערכת הבריאות האמריקנית, אמר כבר ביום ראשון האחרון כי ארה"ב תקבל החלטה בנוגע למתן חיסון הדחף שבבועיים הקרובים. הראשונים שצפויים לקבל את המנה השלישית הם עובדי מערכת הבריאות, דיירי בתי האבות והאוכלוסייה המבוגרת. 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11, כי מנתונים ראשונים שיש בידי משרד הבריאות עולה תמונה אופטימיבית של השפעת החיסונים השלישיים, 16 ימים לאחר שהחל המבצע בישראל. בתוך כך עולה כי מי שהתחסנו במנה שלישית מוגנים שבעה ימים לאחר קבלת החיסון, פי 2.5 יותר מפני הדבקה מאלו שהתחסנו בשתי מנות בלבד.