העיר הפלסטינית רוואבי, ארכיון
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

פרסום ראשון | הוועדה לא התכנסה - נדחה אישורן של יותר מ-800 יחידות דיור לפלסטינים בשטחי C

בשל סכסוך עבודה במנהל האזרחי, לא התקבלו היום האישורים לתוכנית הבנייה. מסתמן כי גם הוועדה שמאשרת בנייה בהתנחלויות לא תתכנס מחר - ואישורי 2,223 יחידות דיור יידחו
כרמל דנגור
17 באוגוסט 2021
13:20

פרסום ראשון: אישורי הבנייה ליותר מ-800 יחידות דיור עבור הפלסטינים - לא ניתנו היום (שלישי) כמתוכנן. הסיבה לכך היא שהוועדה המאשרת במנהל האזרחי פשוט לא התכנסה הבוקר, בהוראת ועד העובדים - שנקט בצעד הזה במחאה על תנאי השכר והעבודה.

עוד מסתמן כי גם הוועדה שאמורה לאשר תכניות בנייה בהתנחלויות לא תתכנס מחר בהוראת הוועד, ואישורי הבנייה ל-2,223 יחידות דיור בהתנחלויות - יידחו גם הם. בכאן חדשות פורסם בשבוע שעבר כי ראש הממשלה בנט קיצץ 1,200 יחידות דיור בהתנחלויות מתוך הרשימה המקורית. מדובר בתכניות שקיבלו את אישור שר הביטחון ואישור הגורמים המקצועיים. הסיבה לקיצוץ היא רגישות מדינית מול הממשל האמריקני והרצון לא למתוח את הגבול מולם - עוד לפני הפגישה הראשונה בין בנט לביידן. 

בסביבת שר הביטחון בני גנץ אמרו בתחילת השבוע שההחלטה שלו מהשבוע שעבר לאשר בנייה של יותר מ-800 יחידות דיור לפלסטינים בשטחי C אינה אירוע חד פעמי, וכי בכוונתו לאשר בנייה לפלסטינים על בסיס קבוע וגם בעתיד. מקורבי שר הביטחון אומרים שאישורי הבנייה המדוברים הם חלק מהרצון לחזק את הרשות הפלסטינית ולהבהיר שלא יהיה שוויון בינה לבין עזה.