פגיעה באוטובוס למעלה אדומים בחמישי האחרון

"נהגים באים לעבודה עם קסדה": האוטובוסים למעלה אדומים מותקפים שוב ושוב באבנים

נהגי אגד תעבורה השביתו את הנסיעות למשך כמה שעות אתמול כמחאה על זריקות אבנים חוזרות ונישנות לעבר האוטבוסים ליד הר הזיתים: "שומעים את הצעקות של הילדים והנוסעים באוטובוס, זה מצב לא פשוט"
קלמן ליברמן
17 באוגוסט 2021
14:27
עודכן ב 15:35

אבנים, חתול ועכבר וקסדות: נהגי האוטובוס בקווי מעלה אדומים של חברת אגד תעבורה פתחו השבוע בשביתה בשל מקרים חוזרים ונשנים של זריקת אבנים על האוטובוס בקרבת הר הזיתים. הבוקר (שלישי) סיפר חבר בוועד הנהגים, עמאר אבו סמעאן, על תנאי העבודה המסוכנים, בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב. 

האזינו לריאיון

אבו סמעאן סיפר על 50 מקרים, בחודש האחרון בלבד, של השלכת אבנים על האוטובוס על ידי צעירים בהר הזיתים. "יש נקודה מסוימת ושעה מסוימת בה זורקים אבנים. אני רואה את הפחד של הנוסעים שמתרחקים מהחלונות, עוברים כיסאות ומסתכלים על ההר. שמעתי את הצעקות של הילדים והנוסעים באוטובוס, זה מצב לא פשוט", סיפר אבו סמעאן. 

נהגים כבר נפצעו מהאבנים, וביום חמישי האחרון נפצעה נוסעת. והמשטרה? "זה משחק חתול ועכבר. הם שמים שם ניידת, יום יומיים, רואים שלא זורקים אבנים אז הם מוציאים את הניידת משם ואז מתחילים לזרוק שוב. הפתרון הוא להעמיד ניידת כל הזמן", אמר אבו סמעאן, שאף סיפר שחלק מהנהגים מגיעים לעבודה עם קסדות של אופנועים. 

ועד עובדי התחבורה השבית את הנסיעות בקווי מעלה אדומים לארבע שעות אתמול בערב, ומחר ישבית את הקווים למשך שעתיים, מ-13:30 עד לשעה 15:30. הקווים שיושבתו הם 164 ,165 ,166 ,167 ,168 ,174 ,176, 177 ו-178. 

בימים האחרונים מדווחים לא מעט מקרים של אלימות המופעלת על נהגי אוטובוס ברחבי המדינה. להבדיל מהאבנים על קווי מעלה אדומים, מתרבים לאחרונה מקרים של אלימות על רקע הנחיות הקורונה. ביום ראשון הותקף נהג באשדוד אחרי שהעיר לנערים לעטות מסכה. ביום שישי נעצר תושב שילה בחשד שתקף נהג שהעיר לו על מסכה גם כן. ביום ראשון הותקף בקללות גזעניות נהג דן שלא התיר לנוסעת לרדת שלא בתחנה.