צילום: מחמוד איוב

דיווח בסוריה: צה"ל תקף בסוריה סמוך למג'דל שמס

לפי הטלוויזיה הסורית נשמעו קולות פיצוץ באזור קוניטרה, ודווח על תקיפה בשני טילים על מוצב בח'דר • גורם צבאי סורי לכלי תקשורת רוסי: ישראל תקפה מתקן צבאי, אין חיילים הרוגים
רובי המרשלג ורועי קייס
17 באוגוסט 2021
21:21
עודכן ב 22:39

הטלוויזיה הסורית דיווחה הערב (שלישי) על תקיפה של צה"ל באזור הגבול ברמת הגולן. לפי הדיווחים נשמעו קולות פיצוץ בצפון קוניטרה ודווח על תקיפה ישראלית באמצעות שני טילים על מוצב בח'דר שבאזור מג'דל שמס. מקור צבאי סורי אמר ל"ריא נובוסטי" כי ישראל תקפה מתקן צבאי ואין נפגעים בקרב החיילים הסורים.


מקורות באופוזיציה הסורית מדווחים שהותקפו שני מוצבים, אחד מהם שייך לחיזבאללה והשני שייך לחטיבה 90 של צבא אסד. לפי הדיווח, במוצב של חטיבה 90 נמצאת לשכתו של מפקד החטיבה, חוסיין חמוש. עוד דיווחו המקורות שאמבולנסים הגיעו לזירה.

לפני כחודש דווח כי חיל האוויר תקף דרומית לעיר חלב שבצפון מערב המדינה. מערכות ההגנה האוויריות באזור הופעלו. מקורות אמרו לערוץ אל-מיאדין הלבנוני כי התקיפה בוצעה לעבר "מפעלי הגנה ומרכז למחקרים מדעיים" בפאתי העיר. לפי הדיווח, כל הטילים יורטו. בעקבות הירי שוגרו שתי רקטות לעבר ישראל, אחת יורטה על ידי כיפת ברזל והשנייה נפלה בשטח פתוח.