בית החולים וולפסון, ארכיון
צילום: כאן חדשות

משרד הבריאות העמיד לדין משמעתי רופא משפטי בגין התנהגותו כלפי נפגעות תקיפה מינית

המתלוננות ביקשו להיבדק בחדר אקוטי בית החולים וולפסון לאחר שהותקפו. עורך דינו של הרופא אומר כי לא נפל רבב במעשיו. משרד הבריאות: כל עוד ההליך בברור וטרם נקבעו ממצאים או מסקנות אישיות, הרופא ימשיך בעבודה סדירה
ורד פלמן
18 באוגוסט 2021
13:19

משרד הבריאות העמיד לדין משמעתי את ד"ר קונסטנטין זייצב, רופא משפטי, בגין התנהגות שאינה הולמת כלפי נפגעות תקיפה מינית, שביקשו להיבדק בחדר אקוטי בית החולים וולפסון לאחר שהותקפו. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב.

נגד ד"ר זייצב מהמכון לרפואה משפטית הוגשו שתי תלונות של נפגעות תקיפה מינית. התלונה הראשונה הוגשה לפני קרוב לשנתיים. לאחריה המשיך ד"ר זייצב בבדיקת נפגעות. עורכת דינה של אחת המתלוננות נגד הרופא, עו"ד הדר עזרא-וייזל סיפרה לכאן חדשות כי מרשתה עברה חוויה מאוד לא פשוטה בתהליך שעברה בחדר האקוטי, עד כדי כך שהרגישה שהיא צריכה להתלונן על זה. "בחוויה שלה היא לא רוצה שזה יקרה לנשים אחרות. זה מאוד בעייתי שבזמן הזה אפילו שיש הליך משמעתי, הוא עדיין עובד עם נשים ולא ידוע אם יש עליו איזו שהיא בקרה", הוסיפה עו"ד עזרא-וייזל.

ממשרד הבריאות נמסר כי נקבעו שני מועדי הוכחות לספטמבר ואוקטובר. כל עוד ההליך בבירור וטרם נקבעו ממצאים או מסקנות אישיות, ממשיך ד"ר זייצב בעבודה סדירה.

יש לציין, כי פקודת הרופאים אינה מאפשרת להטיל הגבלות ללא הסכמתו של רופא שמתנהל נגדו הליך משמעתי, או בעת היותו חשוד, אלא אם מדובר בפגיעה חמורה במטופל במסגרת רשלנות. בעקבות פניית הלובי למלחמה באלימות מינית, הגישה ח"כ ענבר בזק מיש עתיד הצעת חוק שתתקן את פקודת הרופאים, כך שניתן יהיה להטיל עליהם הגבלות זמניות, בזמן ההליכים בדומה להגבלות שחלות על רוקחים.

בעקבות פניית כאן חדשות לנציבות שירות המדינה, נמסר כי אגף המשמעת בנציבות פנה למשרד הבריאות וביקש לקבל את המידע הרלוונטי, כדי לבחון אם יש מקום לטיפול משמעתי של הנציבות, בנוסף לזה של משרד הבריאות.

עורך דינו של ד"ר זייצב, עו"ד ערן קייזמן מסר בתגובה לפרסום: במסגרת ישיבה שהייתה במשרד הבריאות, כפרתי באישומים ואני סמוך ובטוח שכשתסתיים הקובלנה יתברר שלא נפל רבב במעשיו של מרשי.