ג'יין בורדו - יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 17.8.2021

עדכון אחרון - 18.8.2021
מערכת כאן
18 באוגוסט 2021
15:20

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ג'יין בורדו - ילדים אהבה שירה

בשנה החולפת שבה כולנו עשינו מגוון ויתורים כואבים כחלק משגרת המגיפה, דורון טלמון עשתה גם ויתור אחד חיובי - היא החליטה לשים בצד את הזהירות ולהתחיל להביע את דעתה, דרך המוזיקה. אחרי שיר המחאה הפמיניסטי "אישה קשה" (שיתוף פעולה מוצלח עם אקו), מגיע תורו של השיר "ילדים אהבה שירה". בשיר טלמון עוברת בהרחבה על פני מגוון צרות בחיים בישראל מודל 2021. בעיות חברתיות, פוליטיות ואפילו אקולוגיות, נכנסות לתוך הלחן הקליט וההפקה המסונתזת בשיתוף רועי אביטל (Garden City Movement). איכשהו ג'יין בורדו מצליחים לגרום לכולנו לחייך גם כשהם שרים את השורה הכואבת והכמעט נבואית: "העולם ימס בבת אחת".

דויד ברוזה ותומר ישעיהו – סוסים יפים

בסוף שנות ה-70 דויד ברוזה היה חלק מהותי ביצירת הפסקול המנחם והמוכר של התקופה, בדיוק הסאונד שבסוף העשור הקודם תומר ישיעהו היה חלק מהותי בחזרה שלו לאוזנינו. אתם כבר מבינים לאן זה הולך כן? כמעט טבעי מדי שישעיהו יעבוד עם אמנים כמו ברוזה וזה עובד נפלא.

לדבריו של ברוזה המפגש הראשוני בינהם יצר אנרגיה חד פעמית שנצרבה מיד בשיר משותף. אולי הקרקע הבשילה לאלבום משותף? או אולי, אם נעז להרחיק לכת, אלבום שלם בו ישעיהו מארח אומנים שהם חלק מה-DNA המוזיקלי שלו?

CHVRCHES Feat. Robert Smith - How Not To Drown

להקת CHVRCHES (ה-V מחליפה U וקוראים את זה צ’רצ’ז, כמו כנסיות), היתה שקטה יחסית מאז צאת אלבומם הקודם ב-2018. כעת להקת הסינת’-פופ חוזרת עם אלבום רביעי שיוצא עוד רגע. בשיר How Not To Drown הם מארחים את אגדת המוזיקה רוברט סמית’, סולן ומנהיג להקת הקיור, אותו סולנית הלהקת לורן מייברי מגדירה כאחד “מהגיבורים” שלה. לדבריה של לורן השיר נכתב בתקופה היחידה אי פעם בה היא שקלה לפרוש, לעזוב הכל. “הרגשתי כאילו אני טובעת עמוק ולא בטוחה כיצד לחזור חזרה. אבל עשיתי את זה, ואם אתם מרגישים ככה, אני מקווה שתמצאו גם אתם את דרככם”. אפשר לראות את זה ככה: השיר הוא בעצם מדריך - איך לא לטבוע, ומה לעשות כשצפים חזרה למעלה.

Jordan Rakei - Family

יש שירים שמתחילים מתוך ג'אם, יש כאלו שנוצרו בעקבות שימוש במרחיבי תודעה, ויש גם שירים שנולדו על ספת הפסיכולוג. שנים של טיפול נפשי אינטנסיבי, הוציאו מג'ורדן ראקי את היכולת להתבונן בכנות ובפגיעות בעבר שלו. עכשיו, הם גם הוציאו ממנו שיר חדש ויפה שמכיל את המסע הפנימי הזה. ב-Family, בוחר הזמר והמולטי-אינסטרומנטליסט המוכשר, לפתוח את פצעי הילדות של הגירושים מהוריו ולכתוב על המרחק שהוא מרגיש היום מהמשפחה שלו. זה לא מפתיע, בהתחשב בכך שראקי גר ופועל בלונדון והמשפחה שלו נמצאת במרחק אלפי קילומטרים בעיר ילדותו באוסטרליה. כשהכתיבה החשופה של ראקי פוגשת את ההפקה מלאת הנשמה שלו מתקבל שיר שאי אפשר להתעלם ממנו.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים