מתוך תיעוד התקרית

נעצר חשוד בניסיון תקיפה במחסום בגדה - ככל הנראה בן דוד של מחבל שנורה השבוע בג'נין

חשד לניסיון פיגוע דקירה סמוך למחסום ג'לאמה בצפון שומרון: פלסטיני כבן 15 רץ לעבר המעבר והתעלם מהקריאות של המאבטחים לעצור. הם פתחו בנוהל מעצר חשוד ודרכו את נשקם. הוא עצר, הרים את חולצתו והשליך סכין שהיתה ברשותו. השבוע נורו למוות ארבעה מחבלים בפעילות מג"ב בג'נין
כרמל דנגור, איתי בלומנטל וגל אהרונוביץ'
18 באוגוסט 2021
16:29

חשד לניסיון דקירה בשומרון: נער פלסטיני רץ היום (רביעי) לעבר מחסום כשבכליו סכין, ונעצר. אחר הצהריים הגיע הנער, כבן 15 מג'נין, למחסום ג'למה בצפון השומרון ופתח בריצה לעבר המאבטחים. אלו פתחו בנוהל מעצר חשוד וכיוונו עליו את רוביהם. הנער נעצר, הוריד את החולצה בהתאם להוראות המאבטחים והשליך על הרצפה סכין. הוא נעצר ונלקח לחקירה.

עוד בטרם חקירתו, התברר כי הנער הוא קרוב משפחה של אחד מארבעה מחבלים תושבי מחנה הפליטים בגנ'ין שנהרגו בפעילות מג"ב שם השבוע. ביום שני לפנות בוקר כוח של מסתערבים נתקל באש כבדה מצד מחבלים בעיר והגיב אליה בירי, שהובילה לארבעה מחבלים הרוגים.

הסכינים שהחזיק הנער. צילום: דובר צה"ל

בתקשורת הפלסטינית פורסמו שמותיהם של שלושה מהמחבלים שנהרגו בהיתקלות: סאלח עמאר בן 19, ראא'ד אבו סיף בן 21 ונור ג'ראר בן 19. האחרון, ג'ראר, הוא פעיל הג'יהאד האסלאמי. המבוקש אותו הגיעו הכוחות לעצור בג'נין, מחמד סמיר צאלח אבו זינה בן 26, נעצר ללא התנגדות והוא נחקר. אבו זינה חשוד שניסה להוציא בישראל פיגועים באמצעות גורמי טרור מרצועת עזה. בעבר הוא ריצה עונש מאסר בכלא הישראלי על עבירות ביטחוניות.