בנט בהצהרה לתקשורת, החודש
צילום: אוהד צויגנברג, פול

בנט: להערכתי מחר יאשרו חיסון שלישי לבני 40 ומעלה

ראש הממשלה במסיבת עיתונאים: "תהיה עלייה במספר המאומתים והחולים קשה בימים הקרובים, גם במספר מקרי המוות" • "נגיע לרבע מיליון בדיקות ביום" • "נעשה הכול כדי שתמשיכו לפרנס את המשפחות שלכם בכבוד" • "סגר הוא הצעד הכי פשוט - אבל יהרוס את עתיד המדינה, בחרנו בדרך הקשה"
יערה שפירא ועקיבא ווייס
18 באוגוסט 2021
19:22
עודכן ב 19:54

ראש הממשלה נפתלי בנט קיים הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים במשרדו בירושלים. בנט אמר בהצהרה כי סגר הוא הצעד הכי פשוט - אבל יהרוס את עתיד המדינה. "בחרנו בדרך הקשה", אמר בנט. "אם אזרחי ישראל ימשיכו להתחסן בהיקפים גדולים נוכל להתגבר על הדלתא". עוד אמר שהוא מעריך שמחר יאשרו את החיסון השלישי לבני 40 ומעלה. 

"נמשיך לעשות הכול כדי שתוכלו לפרנס את משפחותיכם בכבוד", אמר. "למרות שהסגר הוא הצעד הכי פשוט לממשלה, בחרנו בדרך הקשה - לבצע עשרות פעולות מורכבות שאולי יעזרו לנו להימנע מהסגר. הסגר הוא קו הפעולה האחרון". ראש הממשלה גם הזהיר שצפויה עלייה במספר המאומתים, החולים במצב קשה והמתים מקורונה בימים הקרובים. 

"הגדלנו את רף הספיקה של בתי החולים - עוד רופאים ועוד מיטות. זה קונה לנו זמן יקר כדי לתת זמן לחיסונים להכנס לפעולה", אמר. "אנחנו עושים עשרות פעולות כדי למעוך את גרף ההדבקה - הגברנו את האכיפה, פתחנו מחדש את 'מגן אבות', סגרנו את הפרצה בנתב"ג, ונבצע רבע מיליון בדיקות ביום". 

עוד אמר ראש הממשלה: "יש רכיב אחד קריטי להצלחה והוא אתם, הציבור. זו עבודה של הממשלה עם הציבור שצריך להשתמש בכלים ואין תחליף לאחריות אישית. המדינה לא בייביסיטר. המדינה נותנת כלים, אבל למען השם, צריך לקחת את הכלים. אל תחכו שמישהו יקח אתכם, לכו להתחסן".

שיבושים בבדיקות המהירות ואי-בהירות בנוגע לשנת הלימודים

הורים בישראל עוקבים בימים האחרונים בדאגה אחר ההנחיות המשתנות בנוגע לאופן הפעלת בתי הספר. הבוקר פורסם לראשונה בכאן חדשות שמתווה הלימודים בערים אדומות השתנה, ושהשאלה עם תלמידים מכיתה ח' ומעלה ילמדו פרונטלית או בזום תיקבע לפי שיעור המחוסנים בשכבה, ולא בכיתה. בשבוע הבא יתקיים דיון מכריע בנושא פתיחת השנה. מחר תתכנס ועדת החיסונים ותדון על מתן חיסון שלישי לבני 40 ומעלה.

הבוקר נכנסו לתוקפן הנחיות התו הירוק המעודכנות. התו הירוק חל על אירועי תרבות וספורט, בתי מלון, חדרי כושר, בריכות שחיה, בתי תפילה שבהם מתפללים יותר מ-50 בני אדם, מסעדות, מוזיאונים, אטרקציות תיירותיות ומוסדות להשכלה גבוהה. ילדים עד גיל שלוש יהיו פטורים מהתו הירוק.

לילדים בני 12-3 התאפשר להיבדק בבדיקות מהירות ללא תשלום. במערך הבדיקות באיזור המרכז חלו שיבושים היום, כשהחברה שאמורה להפעילן טרם פתחה את העמדות. אחר הצהריים הודיע משרד הבריאות שעד שחברת איכילוב וול תפתח את העמדות, תושבי המרכז יוכלו להיבדק ללא תשלום בעמדות מד"א.