מבצע חיסונים באיווה, ארצות הברית, היום
צילום: אי-פי

אחרי ישראל - ארצות הברית צפויה להתחיל בחיסון השלישי בחודש ספטמבר

בכירים במשרד הבריאות ימליצו על מתן החיסון השלישי ולפי גורמים בממשל, מחוסני פייזר ומודרנה יוכלו להתחסן בשלישית החל מ-20 בספטמבר, אם חלפו שמונה חודשים מחיסונם הראשון. תחילת המבצע תלויה באישור ה-FDA לחיסון השלישי
בר שפר
18 באוגוסט 2021
18:03

בארצות הברית מסמנים תאריך יעד לתחילת מבצע החיסון השלישי. בכירים במשרד הבריאות המליצו היום (רביעי) לציבור לקבל את מנת הדחף, לנוכח הוכחות על ירידת רמת הנוגדנים בגוף לאורך זמן. יציאתו של המבצע לדרך תהיה רשמית כשמנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) יאשר את החיסון

התוכנית, כפי שתיארו אותה בכירים בממשל, היא לקרוא לחיסון לכל אדם שעברו שמונה חודשים מאז שקיבל את מנת החיסון השנייה של פייזר או מודרנה. חלוקת חיסון הדחף תחל ב-20 בספטמבר. לפי הגורמים, אלו שקיבלו חיסון של ג'ונסון&ג'ונסון כנראה יצטרכו גם הם חיסון נוסף, אך בשלב זה טרם הצטבר מספיק ידע כדי להחליט על כך. 

בהצהרה לתקשורת, כתבו גורמי רפואה בכירים ש"ברור מאוד" שהגנת החיסון נגד הידבקות שוככת לאורך זמן וכעת כשזן הדלתא המדבק מתפשט, הם "מתחילים לראות ראיות לירידה ברמת ההגנה נגד מחלה קלה ומתונה". נכון לעכשיו, FDA אישר מתן חיסון מנת דחף למדוכאי חיסון בלבד. 

שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11, כי מנתונים ראשונים שיש בידי משרד הבריאות עולה תמונה אופטימית של השפעת החיסונים השלישיים, 16 ימים לאחר שהחל המבצע בישראל. בתוך כך עולה כי מי שהתחסנו במנה שלישית מוגנים שבעה ימים לאחר קבלת החיסון, פי 2.5 יותר מפני הדבקה מאלו שהתחסנו בשתי מנות בלבד.