-
צילום: פלאש 90

המפכ"ל החליט: לא יוקמו תחנות חדשות ביישובים ערביים

הסיבה לטענת שבתאי: תחנות חדשות עם מעט שוטרים - לא יעילות. במקביל - הודיע המפכ"ל על תוספת של מאות שוטרים למחוז הצפוני, כחלק מהמאבק באלימות בחברה הערבית
משה שטיינמץ
19 באוגוסט 2021
04:35
עודכן ב 07:27

למרות מדיניות הממשלה בשנים האחרונות להקים תחנות משטרה ביישובים ערביים בצפון, כדי להיאבק באלימות הגואה במגזר, מפכ"ל המשטרה מחליט - לא יוקמו תחנות חדשות.

הסיבה להחלטה, שפורסמה אתמול (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11, היא שלטענת המפכ"ל יעקב שבתאי, תחנות חדשות עם עשרות שוטרים בלבד, לא יעילות בפעילות האכיפה ולא יביאו לשינוי המגמה באזור. התחנות שכן נמצאות בהליכי הקמה, ייבנו. החלטה זו מגיעה לאחר 14 תחנות ונקודות משטרה שהוקמו בערים הערביות בשש השנים האחרונות, ואחרי החלטת ממשלה שקבעה כי בניית תחנות חדשות היא יעד לטיפול באלימות בחברה הערבית.

לשיטתו של שבתאי עדיף לעבות את התחנות הקיימות בעוד שוטרים ועל כן הודיע אתמול על תוספת של מאות שוטרים למחוז הצפוני של המשטרה. כמו כן, הודיע על שינוי של מרחב מג"ב בצפון לחטיבה טקטית, כל זאת על מנת להתמקד בתופעת האלימות במגזר, שמרוכזת בעיקר במחוז הצפוני. 

רק בשבוע שעבר השיק ראש הממשלה נפתלי בנט את התוכנית הלאומית למיגור הפשיעה בחברה הערבית וחנך את אגף סי"ף - האגף לסיכול פשיעה, שייעודו להילחם בתופעת האלימות במגזר. האגף ימוקם במרחב גליל של המשטרה. באירוע אמר בנט כי "לא נרפה עד שנצליח להחזיר את הביטחון גם לרחוב הערבי". 

בנט ציין כי המשטרה משלימה כעת את מבצע "מכת חרב" ביותר מ-200 יישובים ערביים ברחבי הארץ לתפיסת כלי נשק בלתי חוקיים. "שוטרי משטרת ישראל פשטו בו זמנית במאות מקומות בהצלחה גדולה וזו רק ההתחלה. המבחן שלנו הוא בעקביות ובנחישות. לאחר שנים של הזנחה שאפשרה נסיקה של אלימות, הממשלה נחושה לפעול ולהילחם בעקביות והתמדה בכל הכוח בפשיעה בחברה הערבית", אמר בנט.