-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

האם אפשר להרחיק מהעבודה עובד לא מחוסן?

עו"ד נחום פיינברג, מומחה לדיני עבודה, עונה על השאלות בנוגע לחיסונים, עובדים ומעסקים. האם אפשר לדרוש מעובד לגלות אם התחסן או לא, ומה הסנקציות כלפי מעסיקים שלא פועלים לפי ההנחיות?
תמר אלמוג ומוטי גילת
19 באוגוסט 2021
12:25

ההגבלות החדשות מחזירות את התו הירוק והסגול להרבה מקומות עבודה. אז מה הזכויות של עובדים בכל הנוגע לקורונה וחיסונים, האם אפשר לדרוש מעובד לגלות אם התחסן או לא, ומה הסנקציות כלפי מעסיקים שלא פועלים לפי ההנחיות? עורך הדין נחום פיינברג, מומחה לדיני עבודה, ענה על השאלות בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב. 

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד נחום פיינברג בכאן רשת ב

• האם מעסיק יכול לדרוש מהעובד לספר אם הוא מחוסן או לא?

"במקרה שעובד לא רוצה לומר אם התחסן או לא, הוא נחשב לעובד שלא התחסן – ולכן הסנקציות שחלות על עובדים לא מחוסנים תקפות גם לגביו. במקרה הזה טובת הכלל גוברת על זכויות הפרט לסודיות וחיסיון".  

• האם מעסיק יכול להרחיק ממקום העבודה עובד לא מחוסן? 

"במקרה כזה יש כמה אפשרויות. ראשית – לאפשר לעובד להציג בדיקת קורונה שלילית בכל 72 שעות. אפשרות נוספת היא מעבר לעבודה מהבית. ישנם מקרים שבהם מעסיקים הצליחו ליצור לעובד סביבה מבודדת – נמצאים בחדר לבד, לא נכנסים לחדר האוכל, לא מחתימים נוכחות בשעון עם כולם וכו' – וכך בעצם אפשרו להם להמשיך לעבוד. אם התנאים האלה לא מתאפשרים, מעסיק יכול להרחיק עובד לא מחוסן ממקום העבודה". 

• מה לגבי עובדים שלא יכולים להתחסן מבחינה בריאותית? 

"המעסיק עדיין יהיה יכול להרחיק אותם, אבל רוב הסיכויים שהם לא ייפגעו כלכלית. כאן נכנסים לשאלה יותר מורכבת: מי ישלם להם את הימים בבית?" 

• האם מעסיק מחוייב לשלם על ימי היעדרות לעובד שלא יכול להתחסן מסיבה בריאותית? 

"אין פסיקה או תקנות ברורות בנושא, אך אני יכול להניח שהמעסיקים ילכו לקראת עובדים שלא באשמתם לא יכולים להתחסן. 

"חוץ מהמעסיק יש גם את ועדי העובדים. הפעם גם ההסתדרות וגם הוועדים הגדולים מחמירים בהגנה על ציבור העובדים. גם להם יש אמירה".  

 צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

• קיימות הסנקציות נגד מעביד שלא מכבד את התקנות? 

"כרגע אין סנקציה פלילית, אך ישנו חוק הפיקוח על העבודה, שמחייב את המעסיק לפקח על הבריאות של עובדיו".