זדורוב בבית המשפט, אתמול
צילום: דוד כהן, פלאש 90

המדינה ערערה על שחרור זדורוב: "המסוכנות ברורה"

הדיון בערר יתקיים מחר ב-10:00 בבוקר בבית המשפט העליון
תמר אלמוג
19 באוגוסט 2021
15:25
עודכן ב 16:04

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) ערר על החלטת בית המשפט מאתמול להסכים לשחרורו למעצר בית של רומן זדורוב, שיעמוד למשפט חוזר על הרשעתו ברצח תאיר ראדה לפני 15 שנה. "המדינה טוענת כי דינו של זדורוב אחד הוא – להישאר במעצר מאחורי סורג ובריח במהלך ניהול המשפט החוזר, נוכח המסוכנות הנשקפת ממנו והחשש המובנה מבריחה", נכתב בהודעת הפרקליטות.

בתחילת החודש קבע השופט שדן במעצרו כי הוא יכול להשתחרר עם איזוק אלקטרוני. הדיון בערר יתקיים מחר ב-10:00 בבוקר בבית המשפט העליון.


לטענת הפרקליטות בערר, "המסוכנות העולה מהמעשים המיוחסים לזדורוב, גם בחלוף השנים, היא ברורה ומופלגת. עסקינן ברצח אכזרי במיוחד, בבית ספר בשעות הצהריים, של ילדה בת 13 שנים. על פי הפסיקה, רק במקרים חריגים ונדירים ישתחררו ממעצר של ממש מי שמואשמים בעבירת רצח – וזה אינו המקרה".

רעייתו, אולגה זדורוב, רעייתו, אמרה אתמול לכאן חדשות כי היא אופטימית שבעלה ישוב לביתם. עורך הדין ירום הלוי, סנגורו של זדורוב, אמר לאחר הדיון אתמול וההחלטה לעכב את ביצוע השחרור ב-48 שעות: "ציפיתי להחלטת שחרור, כי זה מה שהמצב המשפטי והראייתי הצדיק. אני שמח וחש סיפוק, אך רגליי נטועות בקרקע. היעד הרחוק הוא זיכוי רומן, אני שמח, אבל אינני צוהל עדיין".