לפיד

סגר, שאשא ביטון והביקורות: 4 תובנות מהריאיון עם לפיד

לאחר הריאיון של שר החוץ לכאן 11 בנט כנראה יצטרך לגנוז את רעיון הסגר, שרת החינוך יכולה להיות רגועה ואולי נראה את יו"ר יש עתיד גם בקבינט הקורונה, אבל מה יהיה עם הממשלה המנופחת? | פרשנות
מיכאל שמש
20 באוגוסט 2021
08:14
עודכן ב 09:08

מיכאל שמש צפה אתמול בטלוויזיה בריאיון שהעניק שר החוץ יאיר לפיד לקולגות שלו, מיכל רבינוביץ' וגילי כהן, ויצא עם ארבע תובנות מרכזיות. 

1. הכותרת המרכזית היא המשפט החד משמעי - ״אתנגד לסגר״

ברוח הדברים האלה השר רזבוזוב הבטיח שלשום ״לא יהיה סגר״. בנוסף, מ"אני סומך על ראש הממשלה, הוא מנהל מצוין״ ועד לגיבוש החלטה חד משמעית (וחד צדדית) בנושא הכי קריטי לא לקח ללפיד הרבה זמן. בנט שומע את הקולות של לפיד ושותפיו ומבין שהממשלה שלו כנראה לא תצביע בעד סגר, לכן הוא נאלץ להיפרד מהרעיון הזה ולהסכים לכל אפשרות אחרת.

2. שאשא ביטון יכולה להיות רגועה

בזמן שבנט נוזף כל שני וחמישי בשרת החינוך שלו דווקא לפיד נתן אתמול גיבוי חד משמעי ליפעת שאשא ביטון. לפיד אמר שיתנגד לדחייה בפתיחת שנת הלימודים וציטט דברים שאמרה לו ביטון: "לימודים לילדים הם הפתרון, לא הבעיה״.

3. מנסה לברוח מהביקורת?

לפיד הבטיח שיוריד את הטייטל ראש הממשלה החליפי מהיוזר שלו בטוויטר. זה כמובן היה ניסיון (מתוחכם) לברוח מהביקורת. הטייטל בטוויטר לא מפריע לאף אחד. אם אתה חושב שהתפקיד מיותר - ותר על הג׳ובים, על המנכ״לית, התקנים וכל ההטבות שקיבלת על חשבון הציבור בזכות התפקיד הזה.

4. יש גם חיובי

לקיחת האחריות בעניין הקורונה והקבינט נשמעת רצינית לפחות לצופה הסטנדרטי. עכשיו נשאר רק לשכנע את שר האוצר שיסכים לבוא לדיונים.