גורמים בחמאס לכאן חדשות: מנגנון העברת הכסף הקטרי מקובל עלינו

לדברי המקורות, נמשכים המאמצים להבטיח מנגנון שיסדיר גם את סוגיית המשכורות לפקידי חמאס ברצועה • הכסף יעבור מקטר לבנקים פלסטינים דרך האו"ם - ללא מעורבות חמאס
גל ברגר
20 באוגוסט 2021
10:55

לקראת הסדרה? מקורות בחמאס התייחסו היום (שישי) לחידוש המענק הקטרי ואמרו לכאן חדשות כי מנגנון חידוש העברת הכסף שהושג בין קטר לאו"ם "מקובל עלינו ואין בו בעיות". לדברי המקורות, "נמשכים המאמצים להבטיח מנגנון שיסדיר גם את סוגיית המשכורות לפקידי חמאס ברצועה". 

האו"ם וקטר חתמו אתמול על מסמך הבנות לגבי העברת כסף לחלוקה למשפחות נזקקות ברצועת עזה. על פי ההבנות, החל מתחילת חודש ספטמבר יקבלו 100 אלף משפחות נזקקות ברצועה 100 דולרים כל אחת. ההסכם תקף עד סוף השנה. בסך הכול יועברו 100 מיליון דולרים.

איך זה יעבוד? הכסף יועבר מקטר למטה האו"ם בניו יורק, ומשם לבנקים ברמאללה ולאחר מכן לבנקים ברצועה. תוכנית המזון של האו"ם תממש בפועל את המנגנון ברצועה ותנפיק כרטיסים ייעודיים למשיכת כספים, שיחולקו שמית לפי המוטבים על פי רשימה שתאושר על ידי מערכת הביטחון הישראלית. רק באמצעות הכרטיסים הללו יוכלו המשפחות לממש את הכסף.

ההסכם על המנגנון, שנציגי חמאס לא יהיו מעורבים בו ויחליף את מזוודות המזומן, נחתם היום בין הוועדה הקטרית לשיקום רצועת עזה, שבראשה השליח הקטרי מוחמד אל-עמאדי, לבין האו"ם, שיוצג על ידי שליח האו"ם למזרח התיכון תור ונסלנד.