קבר הקצין שמת בכלא, ארכיון
צילום: כאן חדשות

מות קצין אמ"ן בכלא: ממצאי הבדיקה לא הצליחו לקשור בין התרופות לנסיבות המוות

בבדיקות עלה כי ריכוז אחת התרופות לא היה חריג. מנגד, בדיקת ריכוז התרופה השנייה לא צלחה. בצה"ל ציינו שמדובר בטכנולוגיה מורכבת ותוצאה שכזו מתקבלת לעיתים. הורי הקצין: תוצאות הבדיקות מחזקות את הערכתו שבננו לא בחר ליטול את חייו
איתי בלומנטל
20 באוגוסט 2021
13:33

צה"ל הודיע היום (שישי) כי ממצאי בדיקת ריכוז התרופות בדמו של קצין המודיעין שמת בכלא לא הצליחו לקשור בין התרופות לנסיבות המוות. על פי ההודעה, במסגרת החקירה הועברה דגימת דמו לבדיקה במעבדה בארצות הברית. המעבדה התבקשה לבדוק את הריכוז בדם של שתי תרופות שנטל הקצין, בהתאם למרשם רופא. התרופות נמצאו בדמו לאחר מותו, במסגרת נתיחה שערך המכון לרפואה משפטית של משרד הבריאות.

מתוצאות בדיקת המעבדה שהתקבלו בלילה שבין רביעי לחמישי השבוע, עלה כי ריכוז אחת התרופות תואם את הריכוז הצפוי בעקבות נטילה סדורה של התרופה, כלומר לא היה חריג. מנגד, בדיקת ריכוז התרופה השנייה לא צלחה. בצה"ל ציינו שמדובר בטכנולוגיה מורכבת ותוצאה שכזו מתקבלת לעיתים. עוד הוסיפו בצבא כי ממצאי בדיקת המעבדה הועברו במסגרת החקירה למכון לרפואה משפטית, וייבחנו על ידי הגורמים המומחים בתחום, במטרה למצות את החקירה.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

הורי הקצין מסרו בתגובה: "מהרגע הראשון טענו שבננו לא התאבד, אלא נסיבות אחרות הובילו למותו הטרגי. תוצאות הבדיקות הטוקסיקולוגיות החלקיות שהתקבלו עד כה משקפות שלא היה מינון יתר של תרופות בדמו, ומחזקות את הערכתו שבננו לא בחר ליטול את חייו.

"בננו עבר תקופה קשה עם מעצרו, אבל ידע להתמודד ושידר, בשיחות ומפגשים עימנו, תעצומות נפש אדירות. כפי שהבהרנו למפקד היחידה ולנציג הפרקליטות, אנחנו דורשים מיצוי מהיר של החקירה וקבלת התוצאות הסופיות של בדיקות הדם ויתר פעולות החקירה שמבוצעות בצה"ל.

"הכרתו כחלל צה"ל הייתה מתבקשת כבר מהרגע הראשון, אבל מתחזקת נוכח ממצאי בדיקות המעבדה. על ראש אכ"א והרמטכ"ל לקחת אחריות, להכיר בו חלל צה"ל ולא להמשיך ולייסר אותנו".