-
צילום: גטי אימג'ס

הבדיקות הסרולוגיות יוצאות לדרך: איפה תוכלו לבדוק אם לילדכם יש נוגדנים?

מהיום מבצע הבדיקות הסרולוגיות מתרחב לכלל ילדי ישראל בגילי 12-3. הבדיקות מבוצעות ללא עלות בין התאריכים 26-22 באוגוסט, ומ-29 באוגוסט ועד ל-2 בספטמבר | מצאו את מתחם הבדיקות שקרוב אליכם
נוב ראובני
21 באוגוסט 2021
21:08
עודכן ב 04:28

היום (ראשון) מבצע הבדיקות הסרולוגיות מתרחב לכלל ילדי ישראל בגילי 12-3. בפיקוד העורף מעריכים כי כ-70% ייבדקו וכ-15% יימצאו עם נוגדנים. הבדיקות יבוצעו ללא עלות בין התאריכים 26-22 באוגוסט ומ-29 באוגוסט ועד ל-2 בספטמבר. מטרת המבצע היא לאפשר שגרת לימודים רציפה באמצעות הגדלת מספר התלמידים שיהיה להם פטור מבידוד בשנת הלימודים.

מצאו את מתחם הבדיקות הקרוב אליכם

מהי בדיקה סרולוגית? 

בדיקות סרולוגיות מאפשרות לאתר נוגדים לקורונה וכך לדעת בסבירות גבוהה אם הנבדק נחשף לנגיף והחלים. הבדיקה הסרולוגית לא נועדה לאתר חולים פעילים, אלא אנשים הנושאים בדמם רמת נוגדנים גבוהה מספיק.

מי יכול לבצע את הבדיקה, ומה היא נותנת?

הבדיקות ייערכו לילדים שלא אובחנו עד כה כחולים ולא הוגדרו כמחלימים בעבר. הבדיקה פשוטה וקצרה ומעניקה לילדים שהחלימו מהנגיף תעודת מחלים שפוטרת אותם מבידוד במקרה של חשיפה לחולה מאומת, ויכולת להנפיק את התו הירוק לצורך כניסה למקומות הפועלים במתווה התו הירוק.

בלי תו ירוק: האטרקציות שפתוחות לכולם ללא הגבלות

איך מתבצעת הבדיקה? 

מדובר בבדיקה פשוטה וקצרה שמתבצעת באמצעות דקירה קלה באצבע ואיסוף טיפות דם. התוצאות מתקבלות בתוך רבע שעה. יש להגיע למתחם הבדיקות בליווי הורה או אפוטרופוס. נוסף לכך, יש להציג תעודת זהות או רישיון נהיגה וספח של תעודת הזהות בו מפורטים פרטי הילדים. לא נדרש שיוך לקופת חולים.

עשיתם בדיקה? יופי! עכשיו לתוצאות

התוצאה מתקבלת בהודעה כתובה לנייד, מוזנת לאפליקציית רמזור של משרד הבריאות, ומופיעה בתיק האישי בקופת החולים.