איילת שקד
צילום :אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

איילת שקד: אם לפיד יקדם מדינה פלסטינית – לא תהיה לו ממשלה

שרת הפנים לכאן רשת ב: "ברור שבממשלה הזאת לא מתעסקים בנושאים שבמחלוקת" • היא הוסיפה לקראת פגישת בנט עם ביידן: "גם נשיא ארצות הברית יודע את דעתו של ראש הממשלה בנושא"
מערכת כאן
22 באוגוסט 2021
08:14

שרת הפנים איילת שקד דחתה הבוקר (ראשון) כל אפשרות להסדר מדיני שכולל הקמת מדינה פלסטינית בממשלה הנוכחית. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, התייחסה שקד לדברי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שאמר בריאיון לכאן חדשות בשבוע שעבר כי הוא תומך בפתרון שתי המדינות ולא ביטל את האפשרות שיוביל למהלך כזה כשיהיה ראש ממשלה. לדבריה, "אם זה יקרה לא תהיה לו ממשלה".

האזינו לריאיון עם איילת שקד

בתשובה לשאלה מה ישיב בנט בפגישתו עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אם יעלה הנושא הסבירה שקד: "הוא ישיב שהוא נגד פתרון שתי המדינות. עמדתנו ידועה, הוחלט כשהממשלה הזו קמה לא להתעסק בנושא הזה. גם ביידן יודע את דעתו של ראש הממשלה". היא הוסיפה: "בממשלה שבה אנו חברים לא תקום מדינה פלסטינית. הדבר הזה ידוע על לפיד והחברים מהשמאל. היה ברור שבממשלה הזאת שלא מתעסקים בנושאים שבמחלוקת".

4 תובנות מהריאיון עם לפיד | מיכאל שמש

שר החוץ לפיד לפיד סיפר בריאיון למיכל רבינוביץ' וגילי כהן בחדשות הערב בכאן 11 שבממשלה הנוכחית אין הסכמה בנוגע לסוגייה הפלסטינית ואף שהוא תומך בפתרון שתי המדינות, זה לא יקרה בממשלה זו. כשנשאל אם המצב ישתנה כשיהיה ראש ממשלה השיב: "יכול להיות". שר החוץ לפיד לא שוחח מאז שנכנס לתפקיד עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, אך ציין שהשיחה שקיים איתו הנשיא הרצוג הייתה על דעת הממשלה. "רוב העבודה מול אבו מאזן היא בתחום הביטחוני, ולא בתחום החוץ. לא דחוף לי להתקשר לאבו מאזן", אמר.