מטוסי F-15
צילום: אי-פי

דיווח: ארה"ב הפילה מל"ט איראני שהתקרב למטוס קרב אמריקני בשמי סוריה

גורמים אמריקנים לפוקס ניוז: המל"ט הגיע "קרוב מדי" ל-900 חיילינו שמשרתים שם
בר שפר, עמיחי שטיין ועידו קורן
22 באוגוסט 2021
22:05

גורמים אמריקנים אמרו היום (ראשון) לכתב פוקס ניוז כי חיל האוויר האמריקני הפיל מל"ט איראני אתמול במזרח סוריה אחרי שהגיע "קרוב מדי" ל-900 החיילים האמריקנים שמשרתים שם. אתמול דיווח ערוץ החדשות האיראני "אל-עאלם" בשפה הערבית, כי ארצות הברית הצליחה להפיל מל"ט בלתי מזוהה שטס מעל שדה הנפט אל-עומר במזרח סוריה. כמו כן, במהלך החודשים האחרונים, שדה הנפט אל-עומר, בו נמצאים כוחות אמריקנים, הותקף מספר פעמים.

צבא רוסיה הודיע אתמול בבוקר שסוריה יירטה 22 טילים ששיגרה ישראל לעבר מטרות סוריות בליל חמישי. היירוט בוצע, לפי הודעת הצבא, על ידי מערכות נשק רוסיות. שלשום צבא סוריה דיווח שחיל האוויר הישראלי תקף מאזור ביירות כמה עמדות באזור דמשק וחומס.

לפי הצבא הסורי, מערכות הנ"מ הופעלו ורוב הטילים יורטו. ראש מועצת העיר קארה בפרברי דמשק, אחמד סארם, אמר לתחנת רדיו סורית המזוהה עם המשטר כי בתקיפה המיוחסת לישראל נהרגו ארבעה אזרחים ועוד שלושה נפצעו. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, המזוהה עם האופוזיציה ויושב בבריטניה, דיווח שהתקיפה כוונה ליעדים של חיזבאללה והמיליציות הפרו איראניות. לפי מרכז המעקב הסורי, מחסן אמל"ח של חיזבאללה בפרברי חומס הושמד. 

לאחר התקיפה, גורמי אופוזיציה סורים דיווח שצה"ל פיזר  עלוני אזהרה בעמדות של הצבא הסורי באזור קוניטרה. לדבריהם, צה"ל הזהיר אנשי צבא סוריים משיתוף פעולה עם חיזבאללה, ובפירוש עם אחד מבכירי הארגון – החאג' ג'וואד האשם – שפועל במרחב של דרום סוריה וששמו הוזכר בהודעות קודמות. 

עלוני האזהרה