בדיקת קורונה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מתחילת החודש נפטרו יותר מ-400 חולי קורונה

אתמול אושפזו 101 בני אדם במצב קשה • לאחר אי הסדר והביקורת: פיקוד העורף לא יקיים היום בדיקות סרולוגיות לילדים. מערך הבדיקות לבני 12-3 יצומצם ויתמקד ממחר ביישובים שבהם שיעור הנדגמים שנמצאו עם נוגדנים לנגיף הוא יותר מ-12%
קטי דור ורועי שרון
25 באוגוסט 2021
08:25
עודכן ב 10:13

מתחילת החודש נפטרו יותר מ-400 חולי קורונה. אתמול אושפזו 101 בני אדם במצב קשה ו-9,891 נבדקים נמצאו כמאומתים חדשים. פיקוד העורף הודיע הבוקר כי לא יקיים היום את הבדיקות הסרולוגיות לילדים בני 12-3. זאת בעקבות ההחלטה לרכז את המאמץ ברשויות שבהן התגלה המספר המשמעותי ביותר של נדגמים עם נוגדנים לנגיף הקורונה. מבצע הבדיקות יתחדש מחר ברשויות שנמצא בהן שיעור נדגמים עם נוגדנים לנגיף הקורונה גבוה מ-12% וברשויות שטרם נדגמו או שהמבצע החל בהן רק אתמול. המבצע יימשך עד ל-31.8.2021.

האזינו לריאיון עם פרופ' נחמן אש בכאן רשת ב

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, אמר הבוקר כי לפי ההערכות, כשנחצה את רף שלושה מיליון המחוסנים במנה השלישית נראה את הירידה במספר המאומתים. בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר פרופ' אש כי המספרים שסביב עשרת אלפים המאומתים ביממה אלו המספרים שנראה בימים הקרובים: "הפתרון להתפרצות הוא ההתחסנות. רוצים להגיע לחמישה מיליון מתחסנים בחיסון שלישי, אבל מעריכים שאת האפקט של הירידה במספר המאומתים נשיג כבר בשלושה מיליון מתחסנים בתוך שבוע עד עשרה ימים".

אש ציין כי בשל הגידול המדאיג במספר החולים שמצבם קשה, יש לנקוט עוד הגבלה שתצמצם התקהלויות רבות משתתפים, גם כאלה הפועלות במתווה התו הירוק. על ביטול התו הירוק למי שלא יתחסן במנה השלישית אמר מנכ"ל משרד הבריאות: "אנחנו לא רוצים לעשות את זה בשלב שבו יש מעט מתחסנים כי זה יפגע באוכלוסייה. אנחנו נחליט על המועד מספיק זמן מראש כדי שהאנשים יוכלו לצאת להתחסן. נגבש תאריכים ונודיע על כך".