Arlo Parks

בחירות העורכים - כאן 88 | 24.8.2021

עדכון אחרון - 24.82021
מערכת כאן
25 באוגוסט 2021
14:55

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

יוני בלוך - אני מת

אם יריית הפתיחה בקאמבק של יוני בלוך למוזיקה הישראלית הייתה "תסלחי לי", השיר שבו הוא מצהיר באירוניה זהירה על חזרתו לחיינו, בביצוע החדש שלו ל-"אני מת" הוא כבר מוציא את התותחים הכבדים. גרסת הכיסוי לקלאסיקה הזו משנת 1970 מגיעה מתוך פרויקט "יעלה ויבוא", מחווה לשירי יורם טהרלב מבית "צאן ברזל". את ההומור המנומס של הביצוע המקורי של להקת פיקוד הדרום, מחליפות במקרה הנוכחי אנרגיות דחופות יותר. הוא באמת מת לראות אותה הלילה (מזכיר שירים ישנים יותר של בלוך, "הקנאה", למשל). השידוך של בלוך, שניזון מהומור כמו שצמחים ניזונים מהשמש, עם שיר שמלכתחילה כולל הומור באחוזים גבוהים - מוציא ממנו את השילוב שהפך לטביעת האצבע שלו: גיטרות חזקות, קצת תסכול, וחצי חיוך על הפנים.

KAYMA - Onsitelover

KAYMA הוא אורי טולדנו, מוזיקאי ישראלי שבשנים האחרונות עסק בעיקר ביצירת מוזיקה לפרסומות, סדרות וסרטים.  משבר רומנטי-אישי הוא שדחף אותו ליצור ולהקליט שיר סולו ראשון ולשחרר אותו אל העולם. התוצאה מצליחה להביא לידי ביטוי את יכולותיו, ניסיונו המקצועי וסיפורו של טולדנו. Onsitelover הוא שיר אישי ורומנטי שמוגש באופן מוזיקלי מהוקצע. יש כאן מחווה לסנבטיז אבל גם מבט ישיר אל הפופ העכשווי, עם הפקה מבוססת גרוב ואלקטרוניקה עדינה. 

Arlo Parks - Too Good

בתחילת 2020, ארלו פארקס החליטה להתרחק מביתה ברובע הלונדוני המנומנם האמרסמית' בשביל לחפש השראה לעבודה על אלבום הבכורה שלה. אבל גם לה הקורונה הרסה את התוכניות. וככה יצא שבמקום להגיע לברלין, ג'מייקה או ניו יורק, ארלו מצאה את עצמה בדירת סטודיו קטנה במזרח לונדון, רק עשר דקות נסיעה מבית ילדותה. שם, היא התחילה לכתוב ולהקליט את מה שיהפך לאלבום הבכורה שלה, שזיכה אותה בשנה האחרונה בכל פרס אפשרי ובביקורות אוהדות מכאן ועד מזרח לונדון וחזרה. הסינגל Too Good, כולל את כל מה שטוב בשירים הקודמים ובאלבום של ארלו: לחנים עם הוק קליט ומדבק, הפקה מלאת נשמה וגרובית, והגשה קולית ואגבית שפוגשת את הכתיבה המרגשת והשנונה של פארקס. כאן למשל, היא מספרת על בחור שיודע לצטט את תום יורק כשהוא רוצה נשיקה, אבל עדיין לא מוכן להודות שהוא אוהב אותה. אם זה עוזר, אנחנו לגמרי מוכנים להודות.

j ember - Full Size Render

מעט מאוד ידוע על היוצר הקנדי j ember. זה בעצם מה שידוע עליו שהוא קנדי ומעט ידוע עליו. אין הרבה ראיונות ברשת, הוא עוד לא הוציא אלבום מלא, רק סינגלים עוד משנת 2017. אולי לא צריך לדעת יותר מזה? הרי אנחנו פה בשביל המוזיקה לא? הסינגל האחרון שלו Full Size Render הוא שיר יפה מלטף וממכר, יותר מזה אנחנו לא צריכים.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים