מארק מליאר
צילום: לילך וייס

הישג ענק: השחיין מארק מליאר זכה בזהב וקבע שיא עולם

המשחקים הפראלימפיים בטוקיו: השחיין זכה במשחה ל-200 מטר מעורב אישי • אחרי הזכייה אמר לכאן חדשות: "לא נלחצתי גם כשהייתי אחרון, ידעתי שיהיה שיא עולם" • קרולין טביב הפסידה 3-0 בטניס שולחן ליריבה מתאילנד ולא תעלה לרבע הגמר • החותרת מורן סמואל נפסלה בסיבוב הראשון ותתמודד מחר על מקום בגמר
ליאן וילדאו, שליח כאן חדשות לטוקיו
27 באוגוסט 2021
04:14
עודכן ב 14:09

המשחקים הפראלימפיים בטוקיו: השחיין מארק מליאר זכה היום (שישי) במדליית זהב במשחה ל-200 מטר מעורב אישי. הוא סיים אותו בזמן של 2:29.01 דקות וקבע שיא עולם חדש. מליאר, בן ה-21, שוחה באיל"ן חיפה. הוא נולד עם שיתוק מוחין. אחרי זכייתו אמר מליאר לכאן חדשות: "באוטובוס אחרי המוקדמות דיברתי עם המאמן ואמרנו שהמנצח ישבור היום שיא עולם. ידענו שיהיה שיא עולם. לא נלחצתי כשהייתי אחרון בהתחלה כי לכל אחד יש סגנון אחר שהוא חזק בו ואת היתרון שלו". 

אביו, אלכס, אמר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "שמח שהוא מצליח להגשים את החלומות שלו בקריירה הקשה שבחר, הוא התעלה על עצמו מעל ומעבר. גם אחיו התאום אריאל מתחרה בטוקיו. לא ציפינו לאן הם יוכלו להגיע עם הבעיות שהתעוררו, אבל הנה התוצאה – הכל אפשרי". 

האזינו לריאיון עם אלכס מליאר


שחקנית טניס השולחן הישראלית קרולין טביב לא עלתה לרבע הגמר לאחר שהפסידה במשחקה השני 3-0 ליריב מתאילנד. טביב, המשותקת בפלג גופה התחתון ומשחקת על כיסא גלגלים, הודחה לאחר שניצחה אתמול יריבה ירדנית המדורגת במקום השני בעולם. 

גדולים ביפן | האזינו להסכת "עוד יום"

בסיום המשחק אמרה טביב: "איבוד המערכה הראשונה קצת שבר אותי מנטלית והיה לי קשה להתאושש מזה. הרבה כדורים לא נכנסו. זה לא המשחק שלי". טביב, שלא הסתירה את אכזבתה מההדחה הוסיפה: "מאוד כואב, הלב שלי שבור וזה הזמן להחלים, זה הספורט". 

במקביל, החותרת הישראלית מורן סמואל סיימה הלילה את מקצה המוקדמות שלה בחתירה ל-2,000 מטרים במקום הראשון, אך כעבור כמה שעות הוחלט לפסול אותה על כיסא לא חוקי בסירה. היא חתרה בזמן של 11:03.52 דק'. היא תתמודד מחר בבית הניחומים על מקום בגמר. 

רביעיית החתירה - אחיה קליין, ברק חצור, סימונה גורן ומיכל פיינבלט וההגאית מרלינה מילר, סיימה את המוקדמות במקום השלישי במקצה שלהם בזמן של 7:38:95 דקות. מחר תנסה הרביעיה במקצה מוקדמות נוסף, לסיים באחד מארבעה הראשונים ולהעלות לגמר שיתקיים ביום ראשון.

אנחנו מדווחים לכם מהמשחקים הפראלימפים הודות לסיוע של הוועד הפראלימפי.