זירת הפיגוע בקאבול, שלשום
צילום: רויטרס

שני פעילי דאעש חוסלו בתקיפת מל"ט אמריקני באפגניסטאן

התקיפה בוצעה כתגובה לפיגוע ההתאבדות בקאבול בו נרצחו יותר מ-170 בני אדם. צבא ארצות הברית: היעד חוסל, לא ידוע על אזרחים שנפגעו
מערכת כאן חדשות
28 באוגוסט 2021
05:32
עודכן ב 18:11

ארצות הברית חיסלה הלילה (שבת) באמצעות מל"ט שני פעילים בכירים של ארגון דאעש באפגניסטאן. התקיפה בוצעה כתגובה לפיגוע ההתאבדות שהתרחש ביום חמישי בנמל התעופה בקאבול, עליו לקח הארגון אחריות. בכיר בפנטגון אישר את הפרטים וציין כי בתקיפה נפצע פעיל נוסף של הארגון. דובר הפנטגון, ג'ון קירבי, אמר: "הם איבדו איש תכנון ואיש ביצוע אך אי אפשר לומר שאנחנו לא מוטרדים מהאיום של דאעש. הפעולה הלילה פגעה בהם באופן מסויים וייתכן שתשפיע על כוונתם להוציא אל הפועל פיגועים נוספים".

בפיגוע נרצחו 13 חיילים אמריקנים ו-169 אזרחים אפגנים. בהודעת הצבא האמריקני נמסר כי מהערכות ראשוניות היעד, חבר הארגון שנחשד בתכנון הפיגוע, חוסל וכי לא ידוע על אזרחים שנפגעו.

ביום שישי לפנות בוקר (שעון ישראל) אמר נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן כי "אלה שביצעו את המתקפה הזאת, וכל מי שרוצה לפגוע באמריקה, צריכים לדעת - אנחנו לא נשכח ולא נסלח. אנחנו נרדוף אתכם ונגרום לכם לשלם".

באשר לתגובה אפשרית על הפיגוע אמר כי הורה למפקדי הצבא לפתח תוכניות אופרטיביות לפגוע במשאבים, במתקנים ובהנהגה של דאעש. "אנו נגיב בכוח ודיוק בזמן שלנו, במקום ובאופן שנבחר", אמר הנשיא.