גמר גביע המדינה בכדורגל, 2.6.2021
צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

ללא הגבלת קהל: ליגת העל בכדורגל נפתחת הערב

במנהלת הליגה נאבקו בדרישת משרד הבריאות ל-500 איש בלבד בקהל, ומזהירים כי אוהדים שלא יעמדו בהנחיות ייקנסו • הערב: הפועל חיפה תארח את מכבי נתניה והפועל תל אביב תשחק מול מ.ס אשדוד
יואב בורוביץ'
28 באוגוסט 2021
17:01

בצל העלייה המתמשכת בתחלואה, ליגת העל בכדורגל תיפתח הערב, ללא הגבלת קהל, אך בסימן שמירה על הנחיות הקורונה. מנכ"ל מנהלת הליגה ארז כלפון אמר לכאן חדשות, כי היה בקשר במשך שעות עם אנשי משרד ראש הממשלה בוושינגטון, ומול אנשי משרד הבריאות, כדי לאשר לאוהדים להיות ביציע ללא הגבלה. עם זאת, אמר, כי "הדרישה היחידה היא עטיית מסיכות של כל אוהדת ואוהד. אם אוהדים לא יעטו מסיכות הנחנו את הקבוצות להפסיק את המשחקים. כמו כן, שוטרים ביציע יתנו דו"חות וקנסות כספיים לאוהדים ללא מסיכה על פניהם".

משרד הבריאות דרש כי כמות הקהל תוגבל ל-400 אוהדים בלבד בכל משחק, ובמשרד אף ביקשו מהיועץ המשפטי לממשלה להוציא הוראת שעה בעניין, אלא שלאחר מאבק עיקש בין משרד הבריאות למשרד הרתבות והספורט והמנהלת, הוחלט לעת עתה לאפשר הגעת אוהדים למגרשים ללא הגבלה. כלפון הדגיש כי ההנחיות לעטיית מסכות הן מחמירות: "לא תהיינה שום הקלות בעניין הזה. כל אוהד מחוייב בעטיית מסיכה. וגם ביקשנו מהקבוצות לנסות לשמור על ריחוק בין אוהד לאוהד ולדרוש מכל האוהדים לשבת על הכסא ולא לעמוד ולשיר אחד ליד השני. אבל הדבר הכי עקרוני הוא עטיית המסיכה". 

שחקני הפועל תל אביב בסרטון הסברה על שמירת ההנחיות

View this post on Instagram

A post shared by Hapoel Tel Aviv Fc Official (@hapoeltafc)

כלפון הוסיף כי מהערב הקפטנים של הקבוצות יבקשו מהאוהדים לעטות מסכות בתחילת כל משחק, ובמהלך המשחק האוהדים יידרשו לכך בכריזה. אם אוהדים לא יעטו מסכות, רשאים השופטים להפסיק את המשחק. "אם ההנחיות לא תשמרנה, אין לי ספק שמשרד הבריאות יילכו ליועץ המשפטי מנדלבליט שיוציא הוראת שעה בעניין ואנחנו נוגבל ל-500 אוהדים ביציע - מצב שכולנו רוצים למנוע מראש". 

הערב יתקיימו שלושה משחקים במחזור הראשון של ליגת העל - הפועל חיפה תארח את מכבי נתניה, הפועל תל אביב תשחק מול מ.ס אשדוד, בעוד מכבי פתח תקווה, תתמודד מול הפועל קריית שמונה. מחר ייערך המשחק המרכזי של המחזור בין בית"ר ירושלים להפועל באר שבע.