צה"ל, תוקף, תקיפה, עזה, רצועת עזה, 2.7.21

בנט: "נפעל בעזה לפי האינטרסים שלנו"

ראש הממשלה לפני המראתו ארצה: "הכתובת בעזה הייתה ונשארה חמאס"
גילי כהן
29 באוגוסט 2021
08:45

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס הבוקר (ראשון) למתיחות בדרום ולתקיפת צה"ל הלילה ברצועת עזה. טרם המראתו ארצה מביקורו בוושינגטון אמר בנט: "במהלך הלילה צה"ל תקף בעזה בתגובה להפרחת הבלונים. כמו שאמרתי, נפעל בעזה לפי האינטרס שלנו. הכתובת בעזה היתה ונשארה חמאס". 

בנט סיכם את הביקור שבשיאו כלל מפגש עם הנשיא האמריקני ג'ו ביידן ואמר כי היה מוצלח: "הייתה פגישה חמה ומועילה מאוד. בין ביידן לביני נוצר קשר ישיר ואישי שהושתת על אמון. אנחנו השגנו את כל המטרות שהצבנו ומעבר לכך. סיכמנו על עבודה אסטרטגית משותפת לבלימת מירוץ איראני לגרעין. התקדמנו צעד משמעותי בנושא בניין הכוח הישראלי ונושא שמעסיק הרבה מאוד ישראלים הפטור מוויזה: לראשונה ביידן הורה להתקדם ולסגור את העניין במהירות האפשרית".

צה"ל תקף הלילה ברצועה בעקבות בלוני התבערה ששוגרו לעבר ישראל ושגרמו לשתי שרפות במועצה האזורית אשכול ולאחר חידוש פעילות יחידות ההטרדה הלילית על גדר הגבול עם הרצועה. הפלסטינים שהפגינו בגבול השליכו מטענים לשטח פתוח בתחומי הרצועה, כדי להטריד את מנוחתם של תושבי העוטף והציתו שריפות בסמוך לגדר.. מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו פיר מנהרת טרור ליד ג'באליה ומתחם צבאי של חמאס, שמשמש לאימונים ולייצור אמצעי לחימה. מקורות בעזה דיווחו כי חיל האוויר תקף את מוצב סלאח א-דין שבמרכז הרצועה. לא דווח על נפגעים בתקיפות. בצה"ל מסרו כי ימשיכו להגיב בתקיפות נגד ניסיונות הטרור של חמאס.