רומן זדורוב בבית המשפט, 26.07.21
צילום: דוד כהן, פלאש 90

משפט זדורוב: תוצאות ראשונות מבדיקת הדם החדשה

בדיקה ראשונית שוללת הימצאות של אדם נוסף בזירת הרצח. גורם בכיר בחקירה: נתון קריטי עבור הפרקליטות
שלי טפיירו
29 באוגוסט 2021
20:18

פרסום ראשון: צוות החקירה המיוחד שהוקם יחד עם הפרקליטות בעקבות המשפט החוזר לרומן זדורוב, עורך בימים אלה בדיקות חוזרות לכתמי הדם מזירת הרצח. היום (ראשון) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בשלב זה תוצאות הביניים שוללות הימצאות של אדם אחר בזירה. טרם נבדקו כל כתמי הדם בזירה אך אלה שנבדקו לפי שעה שייכים לתאיר ראדה בלבד. 

גורם בכיר המעורב בחקירה העריך שזה נתון חשוב ואולי אפילו קריטי עבור התזה של הפרקליטות לפיה זדורוב עומד לכאורה מאחורי הרצח. בדיקות המעבדה החלו באיחור בעקבות ההמתנה לאישור בית המשפט. מהפרקליטות נמסר בתגובה כי "ביצוע הבדיקות עוכב לימים ספורים, על מנת לעדכן את בית המשפט על הכוונה לבצען. מיד לאחר ההודעה לבית המשפט ניתנה ההוראה לבצען ואנו ממתינים מזה זמן לתוצאות הבדיקה".

הסיכוי האחרון של זדורוב | האזינו לפרק בהסכת עוד יום

אחרי 15 שנה בכלא, רומן זדורוב שוחרר ביום חמישי האחרון למעצר בית. "יש רק אמת אחת, הכל יהיה בסדר", אמר זדורוב מחוץ לכותלי כלא שאטה שבגלבוע, שם קיבלו את פניו אשתו אולגה, ילדיהם ואחותו. כשהגיע לביתו אמר זדורוב לכאן חדשות: "אמשיך להוכיח שאני חף מפשע". 

ההחלטה על שחרור זדורוב למעצר בית התקבלה לפני שלושה שבועות, אולם ביצועה נדחה כמה פעמים בשל ערעורי הפרקליטות. לאחר פרסום ההחלטה אמרה אולגה זדורוב, רעייתו של רומן, לכאן חדשות כי היא אופטימית שבעלה יחזור איתה מבית המשפט העליון לביתם.