-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה לא סיפקה מזון לעצורים - הם יפוצו ב-30 אלף שקלים

ביהמ"ש קבע שבמהלך מעצרם, שנמשך פחות מ-12 שעות, המשטרה ושב"ס הפרו את זכויותיהם: לא סופק להם מזון, נערך על גופם חיפוש בעירום חלקי - ללא שום הצדקה, והשלושה הובלו אזוקים בציבור - בניגוד לחוק
כרמל דנגור
30 באוגוסט 2021
17:18

המדינה תפצה ב-32,500 שקלים שלושה פעילי ימין קיצוני, כך פורסם היום (שני) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. בית משפט השלום בירושלים קבע כי במהלך מעצרם, שנמשך פחות מ-12 שעות, המשטרה ושירות בתי הסוהר הפרו את זכויותיהם כמה פעמים. בהחלטת בית המשפט נקבע כי המשטרה לא סיפקה להם מזון לאורך כל שעות מעצרם. עוד נקבע כי על גופם של שלושת העצורים נערך חיפוש בעירום חלקי, ללא שום הצדקה. בנוסף, השלושה הובלו אזוקים בציבור - בניגוד לחוק. 

השלושה נעצרו לפני שנתיים בשעות הבוקר המוקדמות בחשד להפרת צו צבאי, שאסר עליהם ליצור קשר עם פעילי ימין קיצוני אחרים. בית המשפט קבע כי בכל שעות המעצר - לא סיפקו המשטרה ושב"ס אוכל לעצורים, וכך נוצר מצב שבמשך קרוב ליממה השלושה לא אכלו שום דבר. ראש מחלק תשאול בימ"ר ש"י העיד כי "אין דבר כזה ארוחות בוקר במשטרה" - מה שגרם לבית המשפט לחשוש שמדובר בכשל רוחבי, ולא במקרה נקודתי.

עורך הדין מנשה יאדו, שהגיש את התביעה מטעם ארגון חוננו, מסר כי "בית המשפט נתן תוקף מלא לזכויות העצורים, שלצערנו מופרות ברגל גסה ובאדישות". ממשטרת ישראל נמסר: "החלטת בית המשפט תילמד ובמידת הצורך יופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".