ראש הממשלה בנט, ארכיון
צילום: רויטרס

בנט הודיע: ר' יהיה ראש השב"כ הבא

סגנו של ארגמן יחליפו בתפקיד, לאחר שכהונתו הוארכה כמה פעמים. ראש הממשלה בנט: "ר' לוחם נועז ומפקד מצוין" • ראש השב"כ ארגמן: "הצטיין בכל התפקידים שביצע"
גילי כהן ועמיחי שטיין
01 בספטמבר 2021
13:23
עודכן ב 14:37

ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע היום (שלישי) ש-ר' ימונה לראש שירות הביטחון הכללי הבא ויחליף את נדב ארגמן. "ר׳ הוא לוחם נועז ומפקד מצוין. אין לי ספק שהוא יוביל את השירות לפסגות חדשות של מצוינות למען ביטחון ישראל", מסר ראש הממשלה בנט.

ר׳, נשוי ואב לשלושה, בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ופילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הארוורד, מכהן כיום כסגן ראש שירות הביטחון הכללי. את שירותו הצבאי בצה"ל ביצע ר׳ כלוחם בסיירת מטכ"ל, ולאחר מכן התגייס לשב"כ כלוחם ביחידת המבצעים.

במסגרת שירותו, לחם ופיקד ר׳ על מבצעים רבים ברצועת עזה, ביהודה ושומרון ובלבנון. בשנת 2011 מונה לראש אגף המבצעים בשב"כ, בשנת 2016 מונה לראש אגף המטה האחראי על בניין הכוח של הארגון ובשנת 2018 מונה לסגן ראש השירות, תפקיד אותו הוא ממלא בשנתיים וחצי האחרונות. במהלך השנים הוענקו למבצעים שהוביל ר' וליחידות שעמד בראשן מספר פרסי ביטחון.

ראש השב"כ היוצא בירך גם הוא את ר' על מינויו לתפקיד. "לר' ניסיון מקצועי רב שנים הכולל יכולות ניהול ופיקוד מוכחות, בשורה ארוכה של מבצעים ופעולות של השירות. ר' צמח בארגון מתפקיד לוחם מבצעים ועד לתפקיד סגן ראש השירות, והצטיין בכל אחד מהתפקידים אשר ביצע. אני סמוך ובטוח שכישוריו, אישיותו והערכים שמביא עימו, יובילו אותו בהצלחה בהתמודדות עם האתגרים הרבים שעומדים בפני השירות", מסר ארגמן.

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כתב בחשבון הטוויטר שלו: "בחירה מעולה של בנט. במקור, כמו בנט עצמו, מסיירת מטכ"ל. ואחר כך קריירה מסחררת ועשירה בשב"כ. איש מוכשר, חזק, מנוסה, יציב וערכי. הוא ישרת את מדינת ישראל, לא את מי שמינה אותו. לשבחו של בנט, אני משוכנע שזה גם מה שראש הממשלה מצפה ממנו. ר׳ בהצלחה. הצלחתך - היא בטחוננו".

לבקשת בנט, כהונתו של נדב ארגמן הוארכה עד חודש אוקטובר. מדובר בהארכה שנייה לארגמן בתפקיד, לאחר שהיה אמור לסיים את תפקידו כראש הארגון בחודש מאי האחרון. באפריל הוארכה כהונתו בפעם הראשונה, לתקופה של ארבעה חודשים, בהחלטת ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.