-

בעקבות "שומר החומות": חשש במשטרה מעימותים בערים המעורבות בחגים

המשטרה נערכת בתגבור כוחות של אלפי לוחמי יס"מ ומג"ב בתקופה זו, כשהמאמץ המרכזי מכוון ליום כיפור • אכיפת הבידוד של השבים מאומן תושם בעדיפות עליונה, ויוקצו עבורם הסעות ייעודיות מנתב"ג
משה שטיינמץ
31 באוגוסט 2021
19:22

בעקבות האירועים בשומר החומות: במשטרה חוששים מעימותים בערים המעורבות ביום כיפור ובחגים. בהודעה משותפת של המשרד לביטחון הפנים והמשטרה שפורסמה היום (שלישי) נכתב שהמשטרה תתגבר כוחות באלפי לוחמי יס"מ ומג"ב ברחבי הארץ, בדגש על הערים המעורבות וגזרת ירושלים, בתקופה זו. בהודעה צויין כי המאמץ המרכזי יהיה ביום כיפור. 

מפקדי תחנות משטרה ברחבי הארץ צפויים לקיים שיחות עם ראשי הקהילה החרדית במטרה לצמצם התקהלויות בבתי כנסת, לעודד תפילות באוויר הפתוח ולהגביר את ההקפדה על עטיית מסכות. המשטרה תמפה את הישיבות ובתי הכנסת הגדולים שבהם צפויות התקהלויות גדולות במטרה לבצע אכיפה חכמה והסברה.

המשטרה צפויה גם להגביר את הנוכחות בנתב"ג כדי להגדיל את האכיפה על שמירת הנחיות קורונה. עוד הוחלט להגדיר את השבים מאומן ברמת תיעדוף 5 – הרמה הגבוהה ביותר – בכל הנוגע לביקורים ואכיפת בידוד. כוחות גדולים צפויים לקחת חלק במבצע האכיפה הממוקד. לטובת השבים מאומן יוקצו הסעות ייעודיות לכל רחבי הארץ. 

לאחר שקבינט הקורונה אישר את מתווה הסליחות בכותל, שיפעל עם עד 8,000 מתפללים, המשטרה תאבטח את האירוע ותאכוף בו את ההנחיות. במשטרה נערכים לאפשר הקרנות של התפילות במקומות פתוחים בגזרת העיר העתיקה.