-

משחק הכיסאות: איך הגענו שוב ל-30 ומשהו תלמידים בכיתה?

איך הורדנו את מספר הילדים לכיתה בשנה שעברה? עשינו קפסולות. פיצלנו, הבאנו מלא תומכי הוראה, הורדנו מקצועות, כל מיני מורים ומורות לימדו דברים אחרים - וזה עבד, היו פחות ילדים בכל כיתה. אז איך יכול להיות שעכשיו פתאום כל הפלא הזה נעלם?
שאול אמסטרדמסקי
31 באוגוסט 2021
19:36

מחר נפתחת שנת הלימודים. יש לנו שני ילדים שחוזרים לבית הספר, וקיבלנו את השיבוצים שלהם לכיתות. חשכו עיניי. 30 ומשהו ילדים בכל כיתה, כשבשנה שעברה היו 18 ילדים בכל כיתה.

בוא נדבר על זה שנייה. איך הורדנו את מספר הילדים לכיתה בשנה שעברה? עשינו קפסולות. פיצלנו, הבאנו מלא תומכי הוראה, הורדנו מקצועות, כל מיני מורים ומורות לימדו דברים אחרים. זה עבד. היו פחות ילדים בכל כיתה.

ואילו עכשיו? פתאום כל הפלא הזה נעלם. איך זה יכול להיות? יש מספיק מורות ומורים במערכת החינוך, אין חוסר. ואם כבר יש חוסר, אתם קיבלתם תוספות. מה קרה לכל התוספות האלה?

קחו למשל את מערכת הבריאות. בתחילת הקורונה מערכת הבריאות קיבלה המון תוספת תקנים. עוד אחים, עוד רופאות, בשביל להילחם בקורונה. זה היה כאילו זמני, ובסוף כל הגלים בא משרד האוצר ואמר: יאללה, אני צריך את כל התקנים חזרה. מערכת הבריאות אמרה: לא, לא, לא, לא! אנחנו צריכים את זה גם בשגרה. נלחמו על התקנים שלהם וקיבלו.

עונים על השאלות שלכם לקראת החזרה ללימודים

ומערכת החינוך מה? זה נראה כאילו משרד החינוך מקדיש את כל תשומת הלב שלו לפן הטכני של הלימודים. איך פותחים, מסכות, בדיקות, כל הדברים האלה. ואני לא מזלזל בזה, אבל יש גם את המהות, את הלימודים עצמם.

להוריד את מספר הילדים בכיתה זה לא סתם איזה פינוק, זה ממש נחוץ ללימודים. זה פחות רעש בכיתה, זה היכולת לקבל יותר יחס אישי מהמורה או המורה. זה ממש ממש חשוב.

והינה, זה איננו, חוזרים אחורה. למה לחזור אחורנית אחרי שכבר נגענו בזה? זה כל כך מעפן. שנת לימודים מוצלחת שתהיה.