-

לקראת הסלמה? חמאס: ההקלות לא מספיקות

סוכל ניסיון הברחה חריג של ציוד אב"כ לרצועת עזה, שעל פי החשד יועד לפרויקט המנהרות של חמאס. ארגון הטרור על ההקלות שפורסמו היום: דרושים צעדים נרחבים שיחוללו פריצת דרך בחיי התושבים
גל ברגר ואלון אמיצי
01 בספטמבר 2021
06:26
עודכן ב 15:04

הקלות נוספות לרצועת עזה: ארגון הטרור חמאס מבקר את ההקלות של ישראל לרצועה. בהודעה שפרסם היום (רביעי) הארגון נמסר כי: "ההקלות של ישראל לעזה לא מספיקות, דרושים צעדים נרחבים יותר שיחוללו פריצת דרך אמיתית בחיי תושבי עזה".

מוקדם יותר הבוקר מסר מתאם פעולות הממשלה בשטחים כי העברת הסחורות לעזה דרך מעבר כרם שלום תורחב, מרחב הדיג יגדל ל-15 מיילים ימיים, מכסת ההיתרים לסוחרים עזתים תגדל ב-5,000 אישורים נוספים. עוד נמסר, כי תוגדל אספקת המים לרצועת עזה ב-5 מיליון מטר מעוקב נוספים.

בתוך כך, סוכל ניסיון הברחה חריג של ציוד אב"כ לרצועת עזה, שעל פי החשד יועד לפרויקט המנהרות של חמאס. ממשרד הביטחון נמסר כי הבודקים הביטחוניים של רשות המעברים במעבר תרקומיא תפסו בין השאר מסננים, שסתומים ואף הנחיות הרכבה בעברית. הציוד נתפס והועבר לחקירת גורמי הביטחון.

גם אמש היו בגבול הרצועה עימותים בין אנשי יחידות ההטרדה הלילית של חמאס לבין כוחות צה"ל. הפלסטינים דיווחו על שלושה פצועים. בחמאס מאיימים להרחיב מחר את הפרות הסדר לכל אורך גדר המערכת.