עמרי קרן

בחירות העורכים - כאן 88 | 31.8.2021

עדכון אחרון - 31.8.2021
מערכת כאן
01 בספטמבר 2021
12:47

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ניר טרטר - ישראל

"אלבום חדש לזמר הכי טוב בעולם – ניר טרטר!". במילים הללו הכריז הזמר ניר טרטר בעצמו על אלבום הסולו הראשון שלו שיצא לפני חודש. לעדת המעריצים של להקת הקאלט אינפקציה, שטרטר היה סולנה, הבדיחה הייתה מוכרת מאחד משירי הלהקה. לאחרים, ההכרזה הזו היא הצצה להומור המופרע ולשנינות שנודפת מכל מילה שטרטר כותב. אלו, קיימים בשפע באלבום הבכורה שלו וגם בשיר החדש "ישראל", שנכתב יחד עם גיטריסט אינפקציה – גיא בן שטרית. בשיר מככבים עב"מ מתולתל שרוצח אנשים במהלך על האש, לצד תיאור פיוטי במיוחד של הכנת שניצל. סביב המילים ההזויות מתגלה בשיר גם מלודיה מנצחת והפקה מיוחדת ומסקרנת, שמדליקה את הגעגועים ללהקת האם של טרטר.

עומרי קרן - Going To

אחרי Love In Mind היפייפה, ואחרי שדובר רבות על ייחוסו המשפחתי, עומרי קרן שיחרר שיר חדש. למרות הקריירה היחסית קצרה שלו, קרן מצליח לפתח סאונד ייחודי בנוף המקומי, תהליך שלעתים יכול לקחת קריירות שלמות, אם בכלל. Going To הוא שיר באווירה סיקסטיזית אופיינית, עם מילים פשוטות שפוגעות ישר במטרה. נראה שתוך שנה קרן כבר קיבע את מעמדו כאחת ההבטחות הגדולות של הרוק הישראלי, ואנחנו נהנים מכל רגע.

Angel Olsen - Eyes Without a Face

בנקודה מסוימת בזמן, המוזיקה של שנות השמונים הפכה מושא לשנאה יוקדת בקרב קהלים מסוימים. האווירה הגרנדיוזית והצבעים העזים שליוו את להיטי התקופה, יכולים להיתפש בימינו כמיושנים או מגוחכים. אבל להיטי האייטיז עדיין מלווים אותנו ולא צריך להתבייש באהבה אליהם: זה בדיוק מה שהזמרת והיוצרת אנג'ל אולסן מוכיחה באי.פי החדש שלה. הרעיון לאי.פי, שנקרא Aisles (מעברים), עלה בזמן שיטוט בין המעברים בסופר שבו השמיעו להיטי פופ משנות השמונים. אולסן מספרת שהשירים האלה העירו בה שמחה פתאומית, וגרמו לה להבין שהיא רק רוצה לעשות קצת כיף ולהשתחרר מהרצינות התהומית. היא הקליטה חמש פרשנויות חדשות ללהיטים של אמנים ואמניות כמו לורה ברניגן, אלפאוויל, ו-Men Without Hats. וגם את הקאבר החם והיפה הזה לשיר Eyes Without a Face של בילי איידול. 

Nick Cave & The Bad Seeds – Vortex

ב-2005 ניק קייב והזרעים הרעים הוציאו את האלבום B-Sides And Rarities, שכלל שירים שלא יצאו מעולם מתוך חדר ההקלטות וגרסאות נדירות או ראשוניות של שירים אחרים. האוסף הפך לאלבום אהוב, בין היתר על קייב עצמו שציין שמדובר באחד האלבומים הבודדים שלהם שהוא שומע להנאתו. לכן קל להבין למה ההכרזה על צאתו של חלק שני בסדרה, שכולל שירים וביצועים שהוקלטו אך לא שוחררו בין השנים 2005-2020, מעוררת הרבה התרגשות בקרב חובבי קייב והזרעים. הסינגל הראשון, Vortex, הוקלט כבר ב-2006 אך מעולם לא יצא באופן רשמי. הוא מכיל בתוכו את השירה מלאת הנשמה שלמדנו לזהות עם הערפד הרגיש והאפל שהוא קייב, ולצד זה מצליח לסחוף פנימה גם את מי שמסוגלים להחזיק מעמד באור יום.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים