שדה התעופה בפורטוגל
צילום: אי-פי

עקב התפרצות הקורונה: פורטוגל אוסרת על כניסת ישראלים

לפי ההחלטה, כניסת ישראלים לפורטוגל תותר מהיום אך ורק למטרות דחופות ובאישור חריג. במשרד החוץ טוענים שהנושא טרם הוכרע ונבדק על ידי השגרירות המקומית אך באתרים הרשמיים של פורטוגל ישראל כבר הוסרה מהרשימות • מה-19 בספטמבר: פיילוט חזרה של קבוצות תיירים מחוסנים לישראל
שרון עידן
01 בספטמבר 2021
17:09
עודכן ב 17:54

פורטוגל אוסרת על ישראלים להיכנס לתחומה, בעקבות החלטתו של האיחוד האירופי להוציא את ישראל מרשימת המדינות הירוקות. האיסור חל גם על ישראלים מחוסנים. כניסת ישראלים לפורטוגל תותר מהיום רק באישור מיוחד, ולא לצורכי תיירות. במשרד החוץ טוענים שהנושא טרם הוכרע ונבדק על ידי השגרירות המקומית אך באתרים הרשמיים של פורטוגל ישראל כבר הוסרה מהרשימות.

ברקע, משרד התיירות ומשרד הבריאות סיכמו היום (רביעי) כי הפיילוט המאפשר כניסה של קבוצות תיירים מאורגנות מחו"ל לישראל יחזור לפעילות החל מה-19 בספטמבר. כניסת תיירים תתאפשר ממדינות המסומנות כירוקות וכתומות בלבד.

תתאפשר כניסת תיירים שתוקף החיסון האחרון שלהם אינו עולה על שישה חודשים ואלה יהיו חייבים בבדיקות PCR 72 שעות לפני ההגעה, ובדיקה סרולוגית נוספת בשדה. חודש לאחר הפיילוט תיבחן האפשרות לאפשר לתיירים להיכנס לישראל באופן דומה גם עצמאית. 

בשבוע שעבר, פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי משרד הבריאות צפוי לדון בשינויים בהגדרת הבידוד ושינוי רשימת המדינות כבר בסוף השבוע הבא, ולקראת חגי תשרי. ככל הנראה בראש השנה לא יהיו שינויים אך בשאר החגים כן. במשרד שוקלים לפתוח לישראלים ללא בידוד כמה מדינות בהן תאילנד, פורטוגל ודנמרק.

כך נראה פירוט הסיווג החדש

מדינות אדומות - מדינות בסיכון מרבי: הנסיעה אסורה גם למחוסנים ולמחלימים: בולגריה, ברזיל, מקסיקו, טורקיה. על מנת לנסוע למדינות אלה, יש לקבל אישור מוועדת החריגים. 

מדינות צהובות - מדינות בסיכון נמוך: בחריין, הונג קונג, הונגריה, טיוואן, ניו זילנד, סין, סינגפור, סלובקיה, פולין, צ׳כיה. מחוסנים ומחלימים ששבים ממדינות אלה חייבים בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית או 24 שעות, ומי שלא התחסנו או החלימו חייבים בבידוד מלא.

מדינות כתומות - מדינות בסיכון: בשאר המדינות שלא צויינו נדרש בידוד מלא לכל גיל - גם למחוסנים ומחלימים.