-

רק 3% מבתי הספר השתתפו בתוכנית לשוויון מגדרי

מנתונים שהגיעו לתנועה לחופש המידע עלה שרק 150 בתי ספר ברחבי הארץ השתתפו בתוכנית מ-2015. עוד עלה מהנתונים כי בין בתי הספר שבחרו להעביר את התוכנית - רק 1% היו בתי ספר ממלכתיים דתיים
ורד פלמן
02 בספטמבר 2021
09:04

למרות הימצאות הנושא על סדר היום, רק 150 בתי ספר ברחבי הארץ, 3%, בחרו להשתתף בתוכניות של היחידה לשוויון בין המינים במשרד החינוך בין 2015 ל-2020. כך עלה מנתונים שהגיעו לתנועה לחופש המידע והקליניקה לחופש המידע במכללה למנהל, ופורסמו הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

עוד עלה מהנתונים שהתקבלו כי בין בתי הספר שבחרו להעביר את התוכנית - רק 1% היו בתי ספר ממלכתיים דתיים. במשרד החינוך מסרו כי אי אפשר לקבל את המידע באשר לנושאי התוכניות שהועברו בבתי הספר.

בשדולת הנשים ובתנועה לחופש המידע פנו לשרת החינוך יפעת שאשא ביטון בנושא. שרת החינוך לא הגיבה לפנייתנו והפנתה למשרד החינוך, שם נמסר: "המשרד מייחס חשיבות לסוגיית קידום השוויון המגדרי, ולקידום תוכניות ייעודיות בנושא לכל שכבות הגיל, בדגש על גני הילדים. זאת בהתאם לתפיסה כי החינוך לשוויון מגדרי מתחיל כבר בשלבי הגיל המוקדמים - בשלבים שבהם מתפתחת ומתקבעת המודעות לזהות המגדרית".