-
צילום: אי-פי

הולנד נסגרת לישראלים, צ'כיה - רק למחוסנים

אירופה מתרחקת מישראל: פורטוגל, שוודיה, הולנד, וצ'כיה כבר הודיעו על הקשחת תנאי הכניסה לישראלים • הולנד תדרוש 10 ימי בידוד גם לישראלים שחוסנו • מחקר חדש: למנת החיסון השלישית עמידות גבוהה יותר מלמנה השנייה
שרון עידן
02 בספטמבר 2021
20:12
עודכן ב 03 ספטמבר 21:03

אירופה סוגרת שערים לתיירים מישראל: פורטוגל, שוודיה, הולנד וצ'כיה הטילו מגבלות על כניסת תיירים מישראל. המגבלות הקשוחות ביותר - בהולנד, שהודיעה היום (שישי) שישראלים לא מחוסנים או מחלימים לא יוכלו להיכנס בשעריה בכלל, ואלו שהתחסנו יידרשו לעשרה ימי בידוד. 

גם בצ’כיה החליטו להגביל כניסת ישראלים והודיעו שרק מחוסנים יוכלו להיכנס למדינה, דבר שימנע כניסה של משפחות רבות. מי שלא חוסן כלל לא יוכל להיכנס. ביום שני צפויות מדינות נוספות באירופה להודיע על מגבלות דומות. 

בד בבד, מיום שישי ישראלים השבים ממרבית מדינות העולם יהיו פטורים מבידוד של שבועיים בחזרתם לארץ. לאחר הנחיתה בנתב"ג הנוסעים יעברו בדיקת קורונה ויוכלו לצאת מבידוד לאחר יממה, או אם יקבלו תשובה שלילית מוקדם יותר. כרגע, הבידוד יימשך מארבע מדינות: ברזיל, מקסיקו, טורקיה ובולגריה.

הפטור מבידוד יחול על מחוסנים במנה שלישית, מחוסנים במנה שנייה שלא חלפו שישה חודשים מיום החיסון השני ומחלימים שקיבלו מנת חיסון. נוסף לכך, יתאפשר פטור מבידוד לבעלי אישור החלמה או תעודת מתחסן ישראלית שיצאו מישראל שבעה ימים אחרי קבלת החיסון, או שחזרו אליה 14 ימים אחרי החיסון (לא כולל יום החיסון).

מחקר חדש: למנת החיסון השלישית עמידות גבוהה יותר מלמנה השנייה

החיסון השלישי: נתונים ראשוניים ממחקר חדש מראים כי למנת החיסון השלישית עמידות גבוהה יותר מאשר למנה השנייה, כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. המחקר, שהתנהל בבית החולים שיבא תל השומר בהובלת פרופ' גליה רהב ופרופ' גילי רגב, בדק את כמות הנוגדנים בגוף לאחר המנה השלישית, לעומת אלה שנוצרו במנה השנייה, באותו פרק זמן, של שבעה עד עשרה ימים מקבלת החיסון. 

מהמחקר עולה כי ישנה תגובה טובה מאוד של הגוף למנה השלישית, וכעת השאלה שנשאלת היא אם תהיה השפעה על דעיכת החיסון, ואם יותר נוגדנים במנה השלישית יובילו לחיסון שיחזיק יותר זמן.