ברקוביץ' בטוקיו, הבוקר
צילום: קרן איזיקסון

פסקל ברקוביץ' לא העפילה לגמר החתירה בקיאק

"אני מרוצה ומאוד שמחה. להיות כאן זו זכות מטורפת", אמרה לכאן חדשות. החותרת סיימה חמישית בחצי גמר חתירה בקיאק ל-200 מטר. את גמר ב', גמר הניחומים, סיימה שנייה ובמקום העשירי הכללי. אלכסנדר אלכסיינקו סיים במקום התשיעי בגמר הדיפת כדור ברזל בכיסאות גלגלים
ליאן וילדאו, שליח כאן חדשות לטוקיו
04 בספטמבר 2021
03:55
עודכן ב 05:31

בטוקיו החל היום (שבת) לפנות בוקר היום העשירי למשחקים הפאראלימפיים. החותרת פסקל ברקוביץ' סיימה חמישית ואחרונה במקצה חצי הגמר לחתירה בקיאק ל-200 מטר ולא עלתה לגמר א'. ברקוביץ' עצרה את השעון בזמן של 01:00.366 דקות. מאוחר יותר השתתפה ברקוביץ' בגמר ב' (גמר הניחומים) וחצתה את קו הסיום שנייה ובמקום העשירי הכללי בין 13 המתחרות בענף היא שיפרה את זמנה ועצרה את השעון על 58.123 שניות.

"אני מרוצה ומאוד שמחה, להיות כאן זו זכות מטורפת", אמרה ברקוביץ' בתום התחרות. באשר לאפשרות שתתמודד על מקום בנבחרת ישראל למשחקים הפראלימפיים בפריז 2024 אמרה: "מאוד מגרה לנסות להתברג שוב למשחקים בפריז, זאת יכולה להיות סגירת מעגל".

ברקוביץ', בת 54, ילידת צרפת, איבדה את רגליה בתאונת דרכים בארצה כשהייתה בת 17. היא ייצגה את ישראל במשחקים לראשונה בשנת 2008 בבייג'ינג בענף החתירה ודורגה במקום השמיני. בשנת 2012 התחרתה בענף אופני היד ודורגה במקום שישי. במשחקים הפראלימפיים בריו 2016 התמודדה לראשונה בחתירה בקאנו-קיאק ודורגה במקום השמיני.

רגע לפני המשחקים הפראלימפים נפגשה ברקוביץ' לאימון משותף בקיאק עם מי שחזר משם כאלוף אולימפי - המתעמל ארטיום דולגופיאט.

בתוך כך, אלכסנדר אלכסיינקו סיים במקום התשיעי בגמר הדיפת כדור ברזל לכיסאות גלגלים. אלכסיינקו הדף את הכדור שהדף למרחק של 9.66 מ', תוצאת השנה שלו, אך עדיין רחוק משיאו הישראלי - 9.87 מ'. במדליית זהב, עם שיא עולם חדש, זכה הירדני אחמד הינדי שהדף את הכדור למרחק 12.25 מ'.

אלכסיינקו בטוקיו, הבוקר (צילום: לילך וייס)