-

איך לנצח מסיבת עיתונאים? רמז: לא ככה

כל הכוכבים של משרד הבריאות הגיעו למסיבת עיתונאים, אפילו היה פאוור פוינט, אבל מידע ברור לציבור - פחות. מבולבלים? גם עקיבא נוביק. אז הוא חזר ל"איך לנצח מגפה", עמוד 119
עקיבא נוביק
04 בספטמבר 2021
21:23

מכירים את זה שאתם פותחים טלוויזיה רק כדי להבין פרט קטן באמת, אולי שניים? זה בדיוק מה שקרה לי השבוע. במסיבת העיתונאים של משרד הבריאות השתתפו כל הכוכבים: פרופ' אש, פרופ' זרקא וד"ר אלרעי פרייס. אבל אותנו מעניינים שני דברים - מתי אפשר להתחסן ואם אפשר, גם מה זה ייתן לי.

מה מפריע לי פה? שכל האירוע הזה קצת סותר דברים מפורשים שנכתבו ב"איך לנצח מגפה", הספר שיש לי בתיק מתחילת הקורונה. אני בעמוד 119, שורה שנייה מלמעלה: "ההסברה החסרה והלקויה בשלבים הראשונים של המאבק בקורונה תרמה במידה רבה לבלבול ולחוסר האמון של הציבור בהסברה ובמסבירים. להבא, חייבים לפעול אחרת". 

עכשיו תראו, ההחלטה לפטור מחוסנים מבידוד היא הצלחה אדירה, היא אחד הדברים הכי טובים שהממשלה עשתה. לכו תראו את התורים במרכזי החיסונים. רק למה לעשות את זה ככה? ידעתם מראש שיש לכם את זה ביד למה למתוח אותנו? למה הריאליטי הזה? כשאנחנו מקבלים סוכרייה, אנחנו מבינים, אנחנו לוקחים אותה ומסתערים עליה. אנחנו שנה וחצי בסיפור הזה, למה מסיבות העיתונאים עדיין נראות ככה?