אורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו, הישאם א-סייד
-

מצרים נערכת לחידוש שיחות השבויים והנעדרים לאחר החגים

המו"מ להסדרה עם חמאס נמשך: פער בין הצדדים סביב היקף ההקלות לעזה. סינוואר חושש להיתפס שוב כמי שנתן שקט תמורת הקלות וכסף קטרי
גל ברגר
05 בספטמבר 2021
20:28

פרסום ראשון: מצרים פועלת לחידוש השיחות בין ישראל לחמאס סביב סוגיית הנעדרים וגופות החיילים מייד לאחר חגי תשרי. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. השיחות יכללו פגישות בקהיר, בעזה ובישראל, תוך דילוג של המתווך המצרי בין היעדים.


במצרים רוצים לרשום הישג של ממש בסוגיה עד סוף השנה הנוכחית, כשלפי שעה הנושא תוקע כל התקדמות ביחסים בין ישראל לעזה. מצד אחד ישראל מתנה שיקום של הרצועה בפתרון הנושא הזה וחמאס מהצד השני לא רוצה לקשור בין הדברים. העניין הזה צפוי לצוף גם בפגישת בנט - א-סיסי.

המשא ומתן להסדרה עם חמאס נמשך, ולפי שעה נמשך הפער בין הצדדים סביב היקף ההקלות לעזה. חמאס קצר סבלנות לגבי חלק מההקלות שהובטחו לו ושיישומן דורש זמן - ודורש את ההקלות הללו מייד. יחיא סינוואר רוצה הישג להתהדר בו מול הציבור העזתי וחושש להיתפס שוב כמי שנתן שקט ומכר את המאבק המזויין תמורת הקלות וכסף קטרי. כפי שזה נראה, ישראל ניצבת בפני ימים מתוחים, כשמנהיג חמאס ברצועת עזה צריך להכריע אם הולכים להסלמה או החרפה של השטח.