אזרחים ברחובות מקסיקו סיטי, היום
צילום: רויטרס

רעידת אדמה בעוצמה 7 פקדה את עיר הנופש אקפולקו במקסיקו

הרעידה הורגשה היטב גם בבירה מקסיקו סיטי, מרחק של יותר מ-300 קילומטר מהמוקד - עד כה דווח על הרוג אחד. אמש נהרגו 17 מטופלים בבית חולים בעיר טולה בשל הצפה
מערכת כאן חדשות
08 בספטמבר 2021
06:33

חשש במקסיקו: רעידת אדמה בעוצמה 7.0 פקדה את עיר הנופש אקפולקו שלחופש האוקיינוס השקט. הרעש גרם נזק לקירות של בניינים, עצים נעקרו ממקומם וסלעים גדולים נפלו על כבישים. עד כה דווח על הרוג אחד כתוצאה מהתמוטטות עמוד. 

הרעידה הורגשה היטב גם בבירה מקסיקו סיטי, המרוחקת יותר מ-300 קילומטרים מאקפולקו. בניינים במקסיקו סיטי התנודדו במשך דקה בקירוב, והאורות כבו. תושבים יצאו לרחובות בבהלה בשעת ערב מאוחרת, ובידיהם ילדים צעירים וחיות מחמד. 

אמש נהרגו 17 בני אדם בבית חולים שהוצף בעיירה טולה שבמרכז המדינה. לאחר כמה ימים של גשמי זעף עלה הנהר טולה על גדותיו והציף את האזור. כאלפיים בתים ניזוקו ונותקה אספקת החשמל לבית החולים. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי 15 מתוך 17 המתים בבית החולים היו חולי קורונה.

בתוך כך דיווח משרד הבריאות של מקסיקו כי ביממה האחרונה מתו ברחבי המדינה יותר מ-1,000 חולי־קורונה. אובחנו יותר מ-15 אלף נדבקים חדשים. מעריכים כי הנתונים האמיתיים גבוהים בהרבה מן המניין הרשמי.