-
צילום: פלאש 90

נערכים להסלמה: צה"ל בכוננות לעימותים בעזה ובשטחים

לאחר בריחת המחבלים: במערכת הביטחון נערכים להפרות סדר באיו"ש וירי רקטות מרצועת עזה • בכירים ברשות האסירים ברמאללה לכאן חדשות: יש חשש מהסלמה משמעותית
כתבי כאן חדשות
08 בספטמבר 2021
19:55
עודכן ב 20:46

בעקבות בריחת המחבלים: צה"ל בכוננות לעימותים ברצועת עזה ובשטחי יהודה ושומרון – כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. במערכת הביטחון מגדירים את האירוע "מערער יציבות", שעלול להוביל להסלמה. בצה"ל נערכים להפרות סדר קשות ביהודה ושומרון ועימותים בזמן הסריקות אחר המחבלים. נוסף לכך, יש היערכות לאפשרות של ירי רקטות בזמן המצוד, ובעיקר בזמן תפיסת האסירים שנמלטו. 

מאחר שההערכה היא שכל ששת המחבלים עדיין בתחומי ישראל, הוקפצו ביממה האחרונה 14 פלוגות לוחמים לקו התפר כדי למנוע מעבר של אסירים לירדן. הפעילות כרגע מתרכזת בגיבוש תמונת מצב מודיעינית על ידי שב"כ – תהליך שעלול לקחת ימים ארוכים. 

בד בבד, בג'יהאד האיסלאמי קראו לציבור הפלסטיני להגיע לכל נקודות החיכוך עם צה"ל ולהתעמת עם הכוחות. בכירים ברשות האסירים ברמאללה אמרו לכאן חדשות שיש חשש מהסלמה משמעותית. הגורמים האשימו את שירות בתי הסוהר בהתחממות וטוענים כי  "הענישה הקולקטיבית" שהוטלה על האסירים היא שהובילה להסלמה. 

בג'יהאד מתפרעים: הצתות בבתי הכלא קציעות ורמון

התפרעויות של אסירי הג'יהאד האסלאמי נרשמו היום בבתי הכלא קציעות ורמון בדרום בארץ, לאחר העברת אסירי ארגון הטרור בין בתי סוהר. בקציעות נשרפו שבעה תאים מתוך 12 באגף בו כלואים אסירי ג'יהאד. שעות ספורות לאחר מכן התעורר מוקד אלים נוסף - אסירים הציתו תאים באגפים שונים בכלא רמון הסמוך ליישוב מצפה רמון. בשני המוקדים הושגה שליטה על האש.

 7 תאים נשרפו מתוך 12 באגף: ההרס בכלא קציעות

בכיר בשירות בתי הסוהר אמר לכאן חדשות כי הם נערכים להתרחשות אירועים שליליים בכל בתי הכלא ברחבי הארץ. "60 אסירי ג'יהאד מוחזקים בכלא עופר", הסביר הבכיר. "אתמול במסגרת ניוד אסירים הם סירבו לעבור לתאים החדשים אליהם שובצו בכלא. הם נשפטו וקיבלו עונשי בידוד ואנחנו ממשיכים בניוד. הם ירצו את עונש הבידוד במתקני הכליאה השונים. זו החלטה אחת מיני רבות שהתקבלו על ידי פיקוד שב"ס".

גם הלילה נמשכו החיפושים אחר ששת המחבלים שברחו שלשום מכלא גלבוע. הסריקות ביום השלישי של המצוד התמקדו באזור עמקים. הבוקר דיווחו מקורות פלסטינים על מעצר של בני משפחות של האסירים שנמלטו. 

בהכנת הידיעה השתתפו איתי בלומנטל, משה שטיינמץ, רועי קייס, חן ביאר ואלון אמיצי