התפרעויות ליד בית לחם

אחרי בריחת המחבלים: פלסטינים מתפרעים בירושלים וביו"ש, בוצע ירי לעבר חיילים

מאות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל ב-8 מוקדים. אין נפגעים בקרב הכוחות - ארגוני הטרור מנסים לגרום להסלמה ביטחונית ומתסיסים את השטח • במערכת הביטחון האריכו עד מוצאי שבת את הסגר שהוטל בשטחים ובמעברים ברצועת עזה
איתי בלומנטל, סולימאן מסוודה ואלון אמיצי
08 בספטמבר 2021
21:49
עודכן ב 00:38

ברקע מאמצי ארגוני הטרור להתסיס את השטח, מאות פלסטינים מתפרעים הערב (רביעי) בשמונה מוקדים בירושלים ובשטחי יהודה ושומרון. האירוע החריג ביותר נרשם ביכר איו"ש שבגזרת רמאללה, שם בוצע  ירי חי לעבר חיילים. סמוך לחצות דיווחו מקורות פלסטיניים על ירי לעבר כוחות צה"ל גם בביר אל-באשא בג'נין, כפרו של המחבל הנמלט יעקוב קאדרי. ככל הנראה, אין נפגעים מהירי.

מדובר בכ-500 פלסטינים שהתפרעו בחברון, באזור שכם, בקלקיליה, בבית לחם ובשכונת עיסאוויה בירושלים. אין נפגעים בקרב הכוחות. באחד מהאירועים אוטובוס של חברת אגד שעבר סמוך לשער שכם בירושלים נרגם באבנים. 

במשך היום קראו ארגוני הטרור ביהודה ושומרון וברצועת עזה לפלסטינים בבירה וביו"ש להתעמת עם כוחות צה"ל. לאחר בריחת ששת המחבלים מהכלא ביום שני, בארגוני הטרור מאיימים לפעול נגד ישראל ובבתי הכלא קציעות ורמון הציתו היום אסירים ביטחוניים תשעה תאים. 

ברשתות החברתיות התפרסמו קריאות להפגין בשער שכם בתום תפילת הערב נגד "הפגיעה של הסוהרים באסירים הפלסטינים". עשרות צעירים הגיעו למקום והתעמתו עם המשטרה, שפיזרה אותם. 

בתוך כך, במערכת הביטחון האריכו עד מוצאי שבת את הסגר שהוטל בשטחים ובמעברים ברצועת עזה, שאמור היה להסתיים הלילה. בצה"ל ובמשטרה סורקים אחר המחבלים גם בשטחי יהודה ושומרון והבוקר דיווחו מקורות פלסטינים על מעצר של בני משפחות של האסירים שנמלטו. צה"ל חבר אל כוחות המשטרה במרדף אחר המחבלים בשלושה גדודי לוחמים ושבע פלוגות איסוף, מודיעין ועוד.