נתב"ג נפתח

עוד מדינות מגבילות כניסת ישראלים: צרפת ושוויץ יאסרו כניסת לא מחוסנים

לא יתאפשרו טיסות המשך של לא מחוסנים דרך שוויץ • אתמול אובחנו 7,813 נדבקים חדשים, מספר החולים במצב קשה ירד ל-672 • שיעור הבדיקות החיוביות – 6.31%
שרון עידן ונוב ראובני
10 בספטמבר 2021
10:31
עודכן ב 14:27

צרפת הודיעה היום (שישי) כי תאסור כניסת ישראלים לא מחוסנים בשתי מנות לשטחה מיום ראשון הקרוב. שוויץ קיבלה החלטה דומה, שתכנס לתוקף ביום שני, רק מחוסנים או ילדים מתחת לגיל 18 המלווים על ידי מחוסנים יהיו רשאים להיכנס למדינה. בנוסף כל מחוסן שירצה להכנס למדינה יצטרך למלא טופס מיוחד ולקבל אישור. כמו כן, לא יתאפשרו טיסות המשך של לא מחוסנים דרך שוויץ. 

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי נמשכת הירידה במקדם ההדבקה והוא עומד על 0.8. מספר המאומתים אתמול לנגיף עומד על 7,813 ומספר החולים במצב קשה ירד ל-672. שיעור הבדיקות החיוביות הוא 6.31% מתוך יותר מ-130 שנערכו. מספר המתים עלה ל-7,319 מאז פרוץ המגפה. 

אתמול טענו גורמים במערך הבדיקות שכבר בדיונים לפני כמה שבועות עלתה הדרישה להגדיל את מספר מתחמי הבדיקות עד ל-150 בחגים – כך פורסם אתמול (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. עוד הם טוענים שהדרישה כללה גם היערכות לכך שהביקוש לבדיקות יגדל, ויידרשו כ-200 מתחמי בדיקות.

לדברי הגורמים, במשרד הבריאות טענו בדיונים שמשרד האוצר לא אישר תוספת תקציב שתאפשר היערכות בקנה מידה כזה. לטענת הגורמים, ירידה במספר הבדיקות שבוצעו בקופות החולים בזמן החג, יחד עם העלייה בביקושים, הביאו לתורי הענק במתחמי הבדיקות, שבינתיים עלו ל-130. באוצר השיבו שמעולם לא קיבלו כל פנייה תקציבית להגדיל את מספר מתחמי הבדיקות ל-150, וכי עתה צוות משותף לאוצר ולבריאות פועל כדי לתת מענה לביקוש הרב.