בדיקות הקורונה באומן
צילום: פלאש 90

ממונה הקורונה: דין אומן כדין פאנג'ויה

פרופ' זרקא התייחס להתקהלויות בהופעות ובאירועים ולזיופי בדיקות הקורונה של חלק מהשבים מאומן. ממונה הקורונה הבהיר כי למרות אירועי ההתקהלות, אין צורך בהחרפת הצעדים
השבוע
10 בספטמבר 2021
19:55

ממונה הקורונה פרופסור סלמן זרקא התייחס הערב (שישי) להתקהלויות בהופעות ובאירועים ולזיופי בדיקות הקורונה של חלק מהשבים מאומן. "דין אומן כדין פאנג'ויה וההופעות. צריך להסתכל על כולם באותו קנה מידה", אמר פרופסור זרקא בריאיון לגילי כהן בתוכנית השבוע בכאן 11. ממונה הקורונה הבהיר כי למרות אירועי ההתקהלות, אין צורך בהחרפת הצעדים. 

"פגשתי מאות חסידים שהגיעו לאומן ובהחלט זה אתגר גדול כשאלפי אנשים מגיעים בפרק זמן קצר לאומן וכולם רוצים לחזור הביתה בצאת החג. פגשתי המון אנשים טובים, זה שיש גם לצערי זיופים זה משהו שחייבים להוקיע וללמוד לימים הבאים", הוסיף פרופסור זרקא.

רה"מ יכול היה לגזור קופון פוליטי על המתווה לאומן, אבל העדיף קופון תקשורתי | פרשנות

רשות האוכלוסין וההגירה עדכנה הבוקר כי אותרו 186 נוסעים ששבו מאוקראינה והתגלו כמאומתים לקורונה, 117 זומנו לחקירה בגין זיוף ומרמה והפצת מחלה בנסיבות מחמירות. זאת לאחר שעלו לטיסה כשהציגו בדיקה שלילית. 56 מהם נכנסו לישראל לפני העברת הרשימות ממשרד הבריאות. הם יועברו להמשך טיפול המשטרה. ראש הממשלה נפתלי בנט הורה לנקוט בצעדי אכיפה קשים נגד החולים שנכנסו עם בדיקות מזויפות.